Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Miłość francuska - jak ją uprawiać, zagrożenie chorobami

Avatar placeholder
25.03.2021 16:56
Miłość francuska - jak ją uprawiać, zagrożenie chorobami
Miłość francuska - jak ją uprawiać, zagrożenie chorobami (Zdjęcie pary w łóżku / Shutterstock)

Prezerwatywa i ochrona przed HIV i AIDS to kwestia, o której wiele się nie mówi. Ciekawszym tematem do rozmów są z pewnością porady na temat seksu oralnego, nie oznacza to jednak, że kwestie chorób przenoszonych drogą płciową są mniej istotne. Warto uświadomić sobie, że także miłość francuska stwarza ryzyko przenoszenia chorób. Mimo to, wiele osób żyje w błogiej nieświadomości. Ludzie zastanawiają się, jak uprawiać seks oralny, ale nie myślą o potencjalnych zagrożeniach. Tymczasem choroby przenoszone drogą płciową, takie jak AIDS, HPV, syfilis i chlamydia, zbierają coraz większe żniwo. Bezpieczny seks to kwestia, którą każdy powinien brać na poważnie.

spis treści

1. Miłość francuska - jak uprawiać

Aby miłość francuska nie odbiła się czkawką, warto zastosować się do poniższych wskazówek.

Jedną z rad w seksie oralnym jest unikanie zbliżeń, jeśli twój partner lub partnerka ma otwarte ranki na ustach lub narządach płciowych. Każda forma otwarcia skóry, na przykład brodawka, pęcherz lub otarcie, to wyraźny znak, że coś może być nie tak ze zdrowiem drugiej strony. Dopóki ranka nie zniknie, wstrzymaj się z kontaktami seksualnymi.

Seks oralny nie jest całkowicie bezpieczny w kwestii chorób przenoszonych drogą płciową. Jest to również możliwa (tak samo jak seks genitalny czy analny) droga zakażenia. Z tego powodu, np. w kontaktach przygodnych, kiedy nie jesteśmy pewni zdrowia seksualnego naszego partnera, również podczas seksu oralnego należy użyć zabezpieczenia. W przypadku fellatio (pieszczot oralnych, którymi obdarzany jest mężczyzna) powinna być to zawsze prezerwatywa. Podczas cunnilingus (pieszczot oralnych, którymi obdarzana jest kobieta) oraz anilingus (pieszczot odbytu) – tzw. koferdam. Chorobą weneryczną można zarazić się także poprzez namiętny pocałunek, jeśli zmiany chorobowe pojawiły się także w gardle i jamie ustnej osoby zakażonej (np. kiłą) lub jeśli całujący się partnerzy mają w jamie ustnej uszkodzenia, ranki, krwawiące dziąsła itp. (np. wirusem HIV).

Zobacz film: "Ćwiczenia, które zwiększą twoją wytrzymałość seksualną"

Techniki seksu oralnego (miłości francuskiej) są ważne, ale nie aż tak, jak nałożenie prezerwatywy podczas fellatio lub nakładki w czasie cunnilingus. Wśród licznych porad dotyczących seksu oralnego (miłości francuskiej) wiele osób radzi, aby stosować kondomy smakowe, które są przyjemniejsze w smaku niż zwykła gumowa prezerwatywa. Jak wykonać nakładkę do cunnilingus? Odetnij górną i dolną część kondoma. Rozetnij pozostałość prezerwatywy. W ten sposób otrzymasz zabezpieczenie do seksu oralnego lub oralno-analnego.

Jeśli nie masz przy sobie kondomów, a chcesz z partnerem uprawiać fellatio, niech przynajmniej zadba o to, by na czas wytrysku wyjąć członka z twoich ust.

W sieci krążą nieprawdziwe porady o seksie oralnym (miłości francuskiej) odnoszące się do bezpieczeństwa. Być może słyszałeś, że używanie nici dentystycznej i dokładne szczotkowanie zębów pomaga uniknąć zarażenia podczas seksu oralnego. Nic bardziej mylnego. Higiena jamy ustnej jest przydatna w profilaktyce próchnicy, ale nie stanowi zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wręcz przeciwnie, w czasie intensywnego mycia zębów mogą powstać w ustach małe ranki, przez które łatwiej będzie przenikać potencjalnym wirusom.

W kwestii bezpieczeństwo seksu oralnego (miłości francuskiej) radę będzie również unikanie głębokiej penetracji gardła lub agresywnego wprowadzania członka do ust przez mężczyznę. W ten sposób można zapobiec małym rozdarciom tkanki gardła.

2. Miłość francuska - zagrożenie chorobami

Badania wykazały, że także w trakcie seksu oralnego może dojść do zakażenia chorobami wenerycznymi i innymi. Jakie zagrożenia czyhają na osoby aktywne seksualnie, które uprawiają miłość francuską?

  • HIV/AIDS – opinie na ten temat są podzielone, ale wiele wskazuje na to, że wirus HIV może z łatwością być przenoszony w czasie stosunku oralnego.
  • Wirus HPV – objawia się zmianami skórnymi przypominającymi brodawki na narządach płciowych i wokół nich. Wszelka forma kontaktu z brodawkami jest stanowczo odradzana, zwłaszcza że HPV może przekształcić się w raka.
  • Zapalenie wątroby typu A, B i C – najczęstsze jest zapalenie typu A, które jednak częściej jest przenoszone w wyniku kontaktu oralno-analnego niż oralnego.
  • Syfilis – trudno określić, jak duże jest prawdopodobieństwo zarażenia w czasie seksu oralnego, ale wszelkie zmiany na ustach lub narządach płciowych to znak, by zrezygnować ze stosunku.
  • Chlamydia – cieżko jest określić dokładne zagrożenie zarażenia się tą chorobą podczas stosunku oralnego, niemniej jednak nie ma wątpliwości, że takie ryzyko istnieje, w związku z czym wszelkie niepokojące symptomy warto zbadać przed rozpoczęciem aktywności seksualnej.

Jak uprawiać seks oralny (miłość francuska)? Przede wszystkim miłość francuska powinna być potraktowana poważnie. Wiele osób sądzi, że największym problemem jest uniknięcie niepożądanej ciąży, jednak nie należy zapomnieć o tym, że istnieją choroby przenoszone drogą płciową.

Zobacz także

Warto także uświadomić sobie, że techniki seksu oralnego (miłości francuskiej) są mniej ważne niż bezpieczny seks. Nawet najbardziej podniecające doznania nie wynagrodzą zakażenia wirusem HIV lub HPV. Obecnie dostępne metody zabezpieczenia nie są może doskonałe, ale pomagają w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko wielu chorób, dlatego nie zapominaj o nich nawet w najbardziej ekscytujących momentach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze