Trwa ładowanie...

Charakter pisma może zdradzać na co chorujesz. Przypatrz się uważnie

Avatar placeholder
05.08.2024 10:34
Charakter pisma świadczy o problemach ze zdrowiem
Charakter pisma świadczy o problemach ze zdrowiem (Getty Images)

To jak stawiamy i łączymy litery, zdradza nie tylko cechy naszego charakteru, ale może też być sygnałem, że nasz organizm zmaga się z chorobą. Wystarczy uważnie przyjrzeć się swojemu charakterowi pisma, żeby zauważyć pewne nieprawidłowości.

spis treści

1. Choroby serca i nadciśnienie

Charakter pisma może zdradzać nasze problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem. Według grafologów pismo nadciśnieniowców jest bardziej ''rozchwiane'' niż pismo osób z prawidłowym ciśnieniem. Litery, które stawiają są zwykle nierówne, a dociskanie długopisu do kartki raz jest lżejsze a raz mocniejsze.

Nasze pismo może też sygnalizować kłopoty z nieprawidłowym rytmem serca. Zwykle objawia się to stawianiem dwóch kropek lub kresek nad literką ''ż'' lub ''i''. Nieprawidłowe skurcze serca mogą też spowodować, że mimowolnie będziemy tworzyć obok siebie podwójnie napisane znaki, np. ''zz''.

2. Choroby neurodegeneracyjne

Osoby z chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu, takimi jak choroba Alzheimera czy Parkinsona mają bardzo specyficzny charakter pisma.

Zobacz film: "5 objawów nadciśnienia, które trudno rozpoznać"

W przypadku alzheimera przerwy między literami i wyrazami są bardzo szerokie, przez co całe pismo sprawia wrażenie rozwlekłego. Osoby chore na parkinsona piszą podobnie do małych dzieci. Stawiają małe, bardzo ściśnięte literki i zachowują niewielkie odstępy między wyrazami.

3. Choroby psychiczne

Charakter pisma zdradza też wiele na temat naszego zdrowia psychicznego. W przypadku osób cierpiących na zaburzenia dwubiegunowe, w fazie maniakalnej pismo staje się bardzo chaotyczne. Litery mogą być nieczytelne i stawiane chaotycznie.

Również schizofrenię można wyczytać z pisma. Litery stawiane przez takie osoby są często nieczytelne, a sam charakter pisma cechuje się dużą zmiennością. Schizofrenicy używają też alternatywnej ortografii, nadużywają dużych liter i znaków interpunkcyjnych. Często też powtarzają litery w zdaniu i łączą kilka wyrazów w jeden.

4. Ataki astmy

Osoby chore na astmę mają zazwyczaj proste i równe pismo. Czasem jednak przypadkowe litery w wyrazach różnią się znacząco od innych. Mogą być nierówne lub koślawe. Tak stawiane litery są spowodowane atakiem astmy, kiedy to płuca pracują mniej wydajnie. Czasem atak jest tak łagodny, że chory nie zdaje sobie z niego sprawy.

Warto uważnie przyjrzeć się swojemu charakterowi pisma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze