Trwa ładowanie...

Decydują się na sekswakacje. To nadal społeczne tabu

Avatar placeholder
16.07.2024 16:56
Coraz więcej kobiet decyduje się na "sekswakacje"
Coraz więcej kobiet decyduje się na "sekswakacje" (Getty Images)

Dla wielu kobiet wyjazdy zagraniczne to okazja, by nie tylko zwiedzać, ale także na chwilę oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na wakacyjny romans. Coraz częściej mówi się o tzw. sekswakacjach. które zdają się być odpowiedzią na potrzebę przeżywania nowych emocji, ale również na chwilę zapomnienia w ramionach nieznajomego.

spis treści

1. Nowa definicja wolności

Kobiety takie jak Ania zdecydowanie wyróżniają się swoim podejściem do życia i miłości. Po bolesnym rozstaniu, zdecydowała się na życie singielki, koncentrując się na karierze i podróżach.

- Mam swoje potrzeby – mówiła w rozmowie z portalem WP Kobieta, przyznając, że czasami pozwala sobie na krótkie romanse podczas wakacji. Jej historia nie jest odosobniona. Wiele innych kobiet korzysta z okazji, jaką dają wyjazdy, do spełnienia swoich emocjonalnych i seksualnych potrzeb bez długotrwałego zobowiązania.

Zobacz film: "Julia Wieniawa ucieka przed pytaniem o romans?"

W tle tych historii kryje się głębsza narracja o niezależności i samowystarczalności. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem WP Kobieta Karolina Rybus-Przeniosło, socjolożka i coachka, piękna pogoda, cudowne krajobrazy i atmosfera wolności sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości.

W końcu kobieta chce czuć się adorowana i pożądana. Jednak, mimo pozornych korzyści, sekswakacje mogą także skrywać pułapki. Choć chwilowe przygody mogą wydawać się ekscytujące, często nie rozwiązują głębszych problemów emocjonalnych.

2. Świadome wybory a społeczne tabu

Zakorzenione stereotypy na temat kobiet aktywnych seksualnie wciąż mają silny wpływ na społeczne percepcje. Przez swoje wybory często muszą mierzyć się z krytyką i stygmatyzacją.

- Jestem zadowolona ze swojego życia" – mówi Iza w rozmoawie z portalem WP Kobieta, ale jednocześnie przyznaje, że o jej przygodach wie tylko najbliższe grono przyjaciół z obawy przed oceną.

Dla wielu kobiet sekswakacje to sposób na ucieczkę od codzienności i chwilę zapomnienia, ale eksperci zwracają uwagę na potrzebę głębszej refleksji nad swoimi emocjami i potrzebami.

- Taki urlop to często tylko chwilowe rozwiązanie – podsumowuje Rybus-Przeniosło. Zamiast szukać potwierdzenia swojej wartości w krótkotrwałych romansach, warto skoncentrować się na budowaniu trwałego poczucia własnej wartości i szczęścia.

Sekswakacje mogą być fascynującą przygodą i sposób na doświadczenie czegoś nowego. Jednak ważne jest, aby były one świadomym wyborem, dokonanym bez presji i w zgodzie z własnymi wartościami i potrzebami.

W czasach, gdy kobiety coraz śmielej mówią o swoich pragnieniach i prawach, istotne jest, aby każdy wybór był krokiem ku większej osobistej wolności i szczęściu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze