Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Pozycje seksualne - 38 pozycji seksualnych, które musisz znać

Avatar placeholder
05.06.2024 11:35
Pozycje seksualne to sposób na urozmaicenie kontaktów seksualnych.
Pozycje seksualne to sposób na urozmaicenie kontaktów seksualnych. (123rf)

Pozycje seksualne to ważny element sztuki miłosnej. Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrane pozycje znacznie ułatwiają osiągnięcie udanego życia seksualnego. Najbardziej popularna jest pozycja klasyczna, która pozwala w pełni cieszyć się wzajemną bliskością. Jednak wiele par pragnących urozmaicić swoje życie intymne postanawia wypróbować odważniejsze rozwiązania.

spis treści

1. Gra wstępna

Zawsze jednak przed seksem warto jest zadbać o odpowiednią atmosferę. Odpowiednie oświetlenie, muzyka czy zapach mogą rozpalić zmysły kochanków. Kolejnym etapem jest gra wstępna, która w miarę możliwości nie powinna być ani zbyt krótka ani też za długa.

Wówczas partner może całować i pieścić partnerkę i na odwrót. Kolejno po osiągnięciu już odpowiedniego stanu podniecenia można przejść do kolejnego etapu, którym jest penetracja.

Zobacz film: "6 najbardziej kontuzyjnych pozycji seksualnych"

Jako, że istnieje wiele pozycji seksualnych każda para może mieć kilka ulubionych. Warto jest też od czasu do czasu poeksperymentować i wprowadzić nowe pozycje w łóżku, które mogą być też bardzo przyjemne dla obojga partnerów.

2. Pozycja klasyczna

Najczęściej praktykowaną pozycją seksualną jest klasyczna. Pozwala ona na oddanie się intymności i bliskości, zachęca do stałego utrzymania kontaktu wzrokowego i całowania się. Z drugiej strony rzadko kiedy pozycja klasyczna plasuje się na szczycie listy ulubionych pozycji w ankietach.

Skąd ten paradoks? Powodów może być wiele. Być może partner pragnie czegoś bardziej ekscytującego niż klasyka, ale widząc, że druga osoba ją uwielbia, nawet nie proponuje urozmaicenia.

A przecież inne pozycje miłosne mogą mieć przewagę nad klasyczną, na przykład z tego powodu, że pozwalają kobiecie na bycie bardziej aktywną stroną w łóżku.

Dzięki rozmaitym pozycjom seksualnym pary mogą zerwać z rutyną i poszukać mocniejszych wrażeń. Każda pozycja seksualna to inne wrażenia wzrokowe, inny kąt i głębokość penetracji.

Ich liczebność jest w zasadzie nieograniczona, dlatego każda para możne znaleźć te idealne dla siebie. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i na chwilę zapomnieć, co to skrępowanie i wstyd.

3. Pozycje seksualne z kamasutry

Pozycja seksualna 1 - Na siedząco

To jedna z najlepszych pozycji dla kobiet, ponieważ intensywnie pobudza przednią ścianę pochwy, czyli punkt G, często będący kluczem do upragnionego orgazmu. Mężczyzna kładzie się na łóżku. Kobieta siada ze zgiętymi nogami na partnerze, jej stopy spoczywają na łóżku, a ręce na kolanach partnera. Twarze są zwrócone do siebie.

Pozycja seksualna 2 - Dogłębna

Kobieta kładzie się na łóżku i trzyma uda jak najbliżej swojej klatki piersiowej. Mężczyzna klęka przy partnerce, opiera stopy kobiety o swoją szyję i staje się osobą dominującą. Ta pozycja seksualna daje możliwość głębokiej penetracji i intensywnej stymulacji punktu G.

Pozycja seksualna 3 - Z oparciem

Kobieta siada na stole, biurku lub pralce i rozchyla uda. Mężczyzna staje jak najbliżej kobiety, trzyma ją w talii i kontroluje ruchy. Partnerka może także siąść na łóżku, wtedy on będzie klęczał między jej udami.

Pozycja seksualna 4 - Tyłem na krześle

On siada na krześle, fotelu lub kanapie. Odwrócona kobieta siada na jego kolana, dotykając swoimi plecami jego klatki piersiowej. Kobieta nadaje tempo, natomiast mężczyzna pieści piersi i łechtaczkę.

Pozycja seksualna 5 - Na stojąco

Oboje stoją naprzeciw siebie. Mężczyzna opiera kobietę o ścianę i zakłada jej jedną nogę na swoje biodro. Tym razem to on decyduje o tempie. Pozycja wymaga dość dobrej kondycji fizycznej.

Pozycja seksualna 6 - Na taczkę

Ta pozycja seksualna również wymaga dobrej kondycji fizycznej, jednak przyjemność, jaką można osiągnąć w ten sposób, jest warta poświęcenia. Para klęczy, mężczyzna znajduje się za odwróconą kobietą opierającą się na rękach. Następnie mężczyzna podnosi biodra i nogi kobiety do góry.

Pozycja seksualna 7 - Świeca

Partner klęka na podłodze lub łóżku, zakłada na swoje barki wyprostowane nogi leżącej twarzą do niego kobiety i łapie ją za kolana. Pozycja daje możliwość bardzo głębokiej penetracji.

Pozycja seksualna 8 - Pająk

Oboje są zwróceni do siebie twarzą. Kobieta zakłada swoje rozchylone uda na rozchylone uda partnera i zbliża się do niego. Jej ręce spoczywają z tyłu na łóżku, służąc jako podparcie pozwalające na wykonywanie ruchów, prowadzących do wspólnej przyjemności.

Pozycja seksualna 9 - Na poduszce

Partnerka wsuwa pod swoje pośladki poduszkę, która sprawia, że jej biodra są bardziej wypchnięte w stronę mężczyzny. Dzięki niej kobieta ma większą możliwość kontrolowania całej akcji, co na pewno spodoba się jej i partnerowi.

4. Inne pozycje seksualne

Oprócz pozycji klasycznej oraz pozycji znanych z Kamasutry, warto też poznać inne, nierzadko jeszcze gorętsze pozycje, które pozwolą dojść obydwojgu na sam szczyt.

4.1. Pozycja seksualna - Ognisty krąg

W tej pozycji nie ma możliwości całowania się, natomiast stymulacja łechtaczki może przynieść kobiecie rozkosz. Partnerzy siadają naprzeciwko siebie. Oparta na dłoniach kobieta owija nogi wokół swojego partnera.

Mężczyzna przekłada jedną nogę przez jej talię. Opiera się na jednej ręce, zgiętej w łokciu. Drugą, tą po stronie przełożonej nogi, obejmuje partnerkę. Pozycja ta powoduje poczucie szczególnej bliskości, mimo, że kobieta nie obejmuje partnera. Można jednak patrzeć sobie w oczy.

Kobieta może samodzielnie zadbać o stymulację łechtaczki, jednak może to zrobić również partner. Minusem może być ograniczona ilość ruchów, jednak nie dla każdego będzie to okoliczność niesprzyjająca. Pozwala na dochodzenie na szczyt w wolniejszym tempie.

Niektórzy twierdzą, że przeszkadza im brak możliwości zwiększenia tempa w miarę podniecenia. W takich sytuacjach pozycję oczywiście warto na koniec zmienić.

4.2. Pozycja seksualna - Lady Makbet

Kobieta siada tyłem na partnerze. Jej nogi znajdują się po oby stronach ud mężczyzny. Dzięki tej pozycji kobieta ma swobodę ruchów, może decydować o głębokości penetracji oraz o tempie.

Pozycja Lady Makbet pomaga kobiecie przełamać opory przez tylnymi pozycjami. Sprawdza się nawet, jeśli kobieta jest drobnej budowy, a mężczyzna przeciwnie, w dalszym ciągu partnerka ma w niej dużo do powiedzenia,

Pozycja Lady Makbet jednocześnie pozwala na czułość i szczególną bliskość. Partner może kobietę przyciskać do siebie lub dotykać jej piersi. Nie ma również problemu z dostaniem się do jej łechtaczki.

4.3. Pozycja seksualna - taczka 2

Pozycja jest polecana dla par, które znacznie różnią się gabarytami lub w przypadku kochanków z otyłością. Partnerka leży na wznak, partner przed nią klęczy. Kobieta oplata nogami jego tułów, on zaś rozpoczyna penetrację.

O sile i głębokości pchnięć w tym przypadku decyduje mężczyzna, choć partnerka też ma na nie wpływ, przez unoszenie i napinanie pośladków, dzięki czemu funduje sobie i partnerowi silniejsze doznania.

4.4. Pozycja seksualna - zaplątani

Jest to dość łatwa pozycja. Mężczyzna siedzi, kobieta zaś siada na nim i nakierowuje penisa do pochwy. Rękami obejmuje jego szyję, nogami zaś tyłów partnera.

W tej pozycji to kobieta jest stroną aktywną i to ona nadaje tempo. Tutaj zasadniczy wpływ na intensywność doznań ma stopień zaplątania jej nóg i rąk wokół mężczyzny.

Jednak jeśli ona uniesie wyżej pośladki, a partner położy na nich swe dłonie, może mieć także wpływ na szybkość akcji i zapobiec nadmiernemu wysiłkowi partnerki.

Para może w tym czasie patrzeć sobie w oczy, czule obejmować czy całować. Mężczyzna może ustami muskać szyję, piersi kobiety. Możliwa jest również silna i głęboka stymulacja łechtaczki.

4.5. Pozycja seksualna - M

Nazwa bierze się stąd, że z łączone ciała kobiety i mężczyzny przypominają literę M. Jak to zrobić? Mężczyzna kładzie się na plecach, jednocześnie zgina nogi w kolanach. Partnerka siada na nim i opiera się o jego nogi. Swoje zgina w kolanach, umieszczając stopy w ramionach mężczyzny.

Jest to doskonała pozycja dla kobiet, które chcą decydować o tym, jak intensywne będą doznania, oraz kontrolować przebieg stosunku. Dzięki stabilnemu oparciu (dla niej nogi partnera, dla niego podłoże), pozycja ta pozwala kochać się długo, nawet bez dobrej kondycji fizycznej.

Pozwala też na skuteczne drażnienie przedniej ściany pochwy, co może sprzyjać kobiecemu wytryskowi. Minusem może być brak kontaktu wzrokowego, jak również niewielka możliwość swobodnego dotykiem. Możliwe jest jednak trzymanie się za ręce, co może pomóc w spełnieniu emocjonalnym.

4.6. Pozycja seksualna - krzyżyk

Nazwa tej pozycji odnosi się od kształtu ciał pary. Mężczyzna kładzie się plecach, lekko rozsuwa nogi, głowę zaś opiera na poduszce. Partnerka siada na nim bokiem, odchyla się do tyłu, przenosząc ciężar na wyprostowane ramiona, lekko rozchyla wyprostowane nogi.

Pozycja ta jest szczególnie atrakcyjna dla mężczyzn, którzy chcieliby zrobić to inaczej. Panie nie muszą się obawiać, że mężczyzna wejdzie zbyt głęboko. Pan może jednak zwiększyć doznania partnerki stymulując jej łechtaczkę.

4.7. Pozycja seksualna - na jeźdźca (kowbojka)

Pozycja dobrze znana nie tyko doświadczonym parom. Nie wymaga zbyt wiele wysiłku od mężczyzn, jednak lenistwo nie do końca zwykle jest motywacją do przyjęcia właśnie tej pozycji.

Dla wielu mężczyzn jest to realizacja fantazji o dominacji kobiety. Przejmuje ona inicjatywę, ale również kontrolując tempo, kąt nachylenia i przebieg aktu, niemalże sama doprowadza siebie na szczyt.

Kowbojka sprawdza się, jeśli partnerka posiada większe doświadczenie niż partner. Bardzo możliwe, że obydwojgu się ta pozycja spodoba i będzie jedną z częściej praktykowanych.

Partner oprócz doznań cielesnych, może również podziwiać widok swojej kobiety, ona zaś dopasować głębokość i tempo do swoich potrzeb. W tej pozycji możliwe jest dodatkowe stymulowanie łechtaczki i piersi.

4.8. Pozycja seksualna - zmodyfikowana kowbojka tyłem

Pozycja ta może być wyzwaniem dla kobiet niedoświadczonych i mającymi opory wobec seksu. Z jednej strony jest to pozycja tylna, z drugiej to kobieta może przejąć władzę oraz inicjatywę.

Wygląda ona tak, że kobieta siada na mężczyźnie tyłem. Aby zapewnić rozluźnienie mięśni dolnego odcinka kręgosłupa, oraz otworzyć się całkowicie na doznania, powinna siedzieć szeroko i stabilnie, zginając lekko nogi.

Mężczyzna musi mieć solidne podparcie, dobrze gdy jest wzmocnione np. poduszką górnego kręgosłupa. Odpowiednie może być i łoże małżeńskie i podłoga. Zmodyfikowana pozycja na jeźdźca, nie tylko tyłem, może być właściwa dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Ważne jest oparcie pleców partnera.

4.9. Pozycja seksualna - na siedząco tyłem w wannie

Jest to pozycja relaksująca, najlepiej jest z niej korzystać w wodzie. Potrzebna będzie wygodna, duża wanna, która będzie gwarantowała oparcie dla pleców mężczyzny.

Siada on wygodnie, opierając się o ściankę wanny. Ona siada tyłem do partnera. Woda dodatkowo odejmuje ciężarom, działa relaksująco i rozgrzewająco. Pozycja ta jest ogólnie lubiana, ponieważ sprawdza się nawet po ciężkim, męczącym dniu. Jeśli wanna jest sporych rozmiarów, nie trzeba mieć bardzo silnych nóg.

Warto zadbać o świece zapachowe, olejki eteryczne, które dodatkowo wprowadzą w błogi nastrój. Oczywiście można z pozycji tej skorzystać również bez wanny, ale może się okazać to bardzo męczące, przez co para z wielkim wysiłkiem dotrwa do finału.

4.10. Pozycja seksualna - na krawędzi

Pozycja doskonała do wypróbowania w czasie urlopu. W wersji komfortowej można ją wykorzystać w hotelu. Mężczyzna siada wygodnie na krawędzi np. łóżka. Opiera stabilnie plecy o poduszkę lub o ścianę. Partnerka siada na nim jak przy kowbojce. Rytm i głębokość reguluje ona, dla równowagi także może się podeprzeć na poduszce.

Przydatne będą tutaj solidne poduchy, które dadzą porządne podparcie plecom mężczyzny. Panowie lubią tą pozycję, ponieważ nie jest dla nich bardzo męcząca. Jest to także dobra okazja do stymulacji łechtaczki. Ona zaś może bez ograniczeń całować partnera i głaskać np. jego klatkę piersiową.

Jeśli chodzi o minusy pozycji na krawędzi - siedząc na krawędzi mogą zaboleć nogi. Na miękkim łóżku prędzej odczuje to kobieta, ponieważ będzie w nienaturalnej pozycji.

4.11. Pozycja seksualna - ośmiornica

Pozycja seksualna ośmiornica jest dość lubiana przez wiele par. Mężczyzna kładzie się na boku i unosi nogę. Kobieta klęka i wsuwa się między uda mężczyzny. Zależnie od potrzeb opiera pośladki na stopach lub pozostaje prosta.

Pozycja ta ma sporo zalet, przede wszystkim bliskość i wygoda (głównie dla panów, ale kobiety też raczej się nie męczą). Umożliwia swobodny dotyk, kobieta zaś może wpływać na intensywność stosunku, ocierając się jednocześnie o intymne miejsca. Utrudnione jest całowanie, jednak nie niemożliwe - jeżeli ona pochyli się do przodu. Musi jednak uważać, aby nie uszkodzić mu nogi w biodrze.

4.12. Pozycja seksualna - trapez

W pozycji tej mężczyzna dominuje, nie ma możliwości wymiany pocałunków. On siada na brzegu łóżka, opierając nogi na podłodze. Partnerka siada na jego udach, obejmując go nogami w pasie.

Po wprowadzeniu członka ona powoli odchyla się do tyłu, aż do dotknięcia głową ziemi. Miednica przylega do bioder mężczyzny, więc penetracja może być głęboka i przyjemna.

Pozycja ta nie jest trudna, wymaga natomiast zaufania. Ruchy mężczyzny stymulują punkt G, dodatkowo ma on wyjątkowo dogodny dostęp do ud i łechtaczki kobiety.

Ona oprócz zaufania partnerowi, powinna również zupełnie się odprężyć. W tej sytuacji musi zgodzić się na męską dominację - on podtrzymuje i nadaje rytm. Pozycja doskonała dla kobiet, które lubią czasem ulec.

4.13. Pozycja seksualna - motyl

Pozycja przypominająca nieco pozycję M, jednak jest od niej trudniejsza. Kobieta siada na udach partnera z rozłożonymi nogami. Odchyla się do tyłu, podpierając na rękach.

Mężczyzna również odchyla się do tyłu, opierając na dłoniach. Obydwoje mogą mieć wpływ na przebieg akcji, poruszając biodrami. Ona może spotęgować doznania, jeśli będzie odpychać się nogami. W ten sposób sprowokuje ruchy posuwiste.

Plusem na pewno będzie możliwość wzajemnej obserwacji i sprawdzania swoich reakcji. Ponadto, jeśli ona jest wysportowana, może dłonią stymulować łechtaczkę. Może także poprosić o to partnera, może się to jednak okazać dość niewygodne, ponieważ wiąże się z oparciem ciężaru ciała na jednej ręce.

Jest sporo kobiet, które nie do końca lubią tą pozycję. Brak oparcia powoduje mniejszy komfort i trudności z rozluźnieniem. Nie ma także możliwości wymiany pocałunków, a kobietom często drętwieją nogi.

W motylu z Kamasutry ruchy bioder pary odbywają się w przeciwnych kierunkach, co może przynieść wyjątkowe doznania, ale i dawać poczucie braku synchronizacji i przez to rozpraszać.

4.14. Pozycja seksualna - fotel

W tej pozycji mężczyzna siada na łóżku, mając wyprostowane nogi. Delikatnie odchyla plecy do tyłu, aby móc podeprzeć się na dłoniach. Kobieta siada tak, aby jej nogi opierały się na barkach mężczyzny. By zachować równowagę, ona także powinna odchylić się nieco do tyłu, opierając dłonie na łóżku.

Pozycja ta wymaga od obydwojga partnerów koordynacji i pewnej siły. Paniom pomóc może zgięcie nóg w kolanach. W tej pozycji stery przejmuje kobieta, w pełni kontrolując głębokość penetracji oraz ruchy, co może być atrakcyjne dla obydwu stron.

4.15. Pozycja seksualna - sroczka

W tej pozycji kobieta jest stroną aktywną. Siedzi na mężczyźnie, decyduje o głębokości penetracji. Zależnie od potrzeb, może poruszać się po osi członka w górę i w dół. Mężczyzna może nim wykonywać ograniczone ruchy, jeśli odchyli się do tyłu oraz podeprze dłońmi.

Wybór oparcia powinien być dobrze przemyślany, aby nie zrobić sobie krzywdy. Krzesło może się przewrócić, a kiepska jakość mebla może przynieść ból nóg lub kręgosłupa. Dobrą opcją może się okazać fotel lub kanapa.

Taka pozycja jak większość siedzących, może ograniczać ruchy, jednak nie koniecznie jest to wad. Czasem bywa właśnie pożądane, ponieważ pozwala na wzajemną obserwację, poznawanie, bliskość i czułość. Jest to również wyjątkowo intymne.

Lepiej nie zakładać z góry, jakie tempo, głębokość czy kąt nachylenia będzie dla nas najlepsze. Najlepiej przetestować i wyciągnąć wnioski. W udanym seksie powinno być też miejsce na zabawę.

4.16. Pozycja seksualna - proste nachylenie

Jest to pozycja, w której podobnie jak w przypadku ośmiornicy, jest możliwa dodatkowa stymulacja łechtaczki. Kobieta leży na plecach, jedną nogę opierając na plecach partnera.

Mężczyzna przed nią klęczy. Przytrzymuje jej nogi, zarówno leżącą, jak i uniesioną. Kobieta, mając swobodne ręce, może stymulować łechtaczkę lub jądra partnera.

Pozycja ta nie jest tak popularna, jak ośmiornica, jednak może przynieść szczególnie kobiecie wyjątkowe doznania. Taka pozycja umożliwia dowolną głębokość penetracji.

4.17. Pozycja seksualna - kubełek

Pozycja przypomina nieco fotel, jednak trochę inaczej wygląda układ kobiecych nóg. Wymaga nieco gimnastyki, ale nie można zapominać, że najważniejsza jest wzajemna uwaga i bliskość.

Partnerzy siadają naprzeciw siebie, zginając nogi w kolanach. Kobieta robi to mocniej, zbliżając swoje nogi do klatki piersiowej. Obydwoje przysuwają się blisko do siebie. Mężczyzna nogami obejmuje biodra partnerki, a ona unosi swoje nogi do góry. W ten sposób wpasowuje się między uda mężczyzny, umożliwiając penetrację.

Dzięki tej pozycji możliwe jest głębokie zbliżenie, zaś ściśnięte uda kobiety przyniosą mężczyźnie dodatkowe doznania. Minusem może okazać się szybkie zmęczenie partnerki, jednak jeśli położy się na plecach, może przedłużyć akcję w bardziej komfortowej dla niej pozycji.

4.18. Pozycja seksualna - tron cesarza

Ta pozycja lubiana jest przez mężczyzn z uwagi na widoki. Bywa jednak także niekomfortowa, co wynika z ograniczonego wpływu na przebieg akcji. Mężczyzna siedzi z prostymi nogami (lub na łydkach), kobieta zaś siada na nim tyłem, odchylając swoje nogi do tyłu.

Wpływ na tempo akcji ma głównie kobieta. Może ona wykonywać ruchy do góry i do dołu, do przodu oraz do tyłu, dostarczając w ten sposób dodatkowych bodźców. Partner może bez przeszkód dotykać kobiety, ponieważ ma wolne ręce.

4.19. Pozycja seksualna - kareta

Jest to pozycja twarzą w twarz, na siedząco. Cieszy się ona popularnością, mimo iż nie gwarantuje wystrzałowych doznań. Kobieta siada na siedzącym partnerze, który się opiera na ułożonych z tyłu rękach. Ona obejmuje go nogami i zginając je, kładzie je na ramionach mężczyzny.

Może je również ułożyć wzdłuż nich, ale ta opcja będzie trudna. Partnerka swoje dłonie również opiera z tyłu, może objąć nimi kostki nóg partnera. W takiej pozycji kobieta bez żadnego problemu kontroluje tempo akcji.

Po wprowadzeniu członka, partner może się odchylić w taki sposób, aby drażnić punkt G kobiety, znajdujący się na górnej ścianie pochwy. Minusem może być to, że ręce łatwo cierpną w takiej pozycji. Dodatkowo, mężczyzna ma mały wpływ na tempo stosunku oraz na ewentualne przerwanie akcji.

4.20. Pozycja seksualna - amazonka

Pozycja ta jest doceniana przez panie, które chcą dominować w sypialni. On leży płasko na plecach, ugina nogi i przyciąga je do klatki piersiowej. Ona siada na jego pośladkach, podczas gdy on obejmuje ją w taki sposób, aby położyć swoje stopy na ramionach kobiety. Rękami przytrzymuje jej pośladki.

W takim układzie to kobieta decyduje o głębokości penetracji. Jednak, jeśli mięśnie jej ud nie są wyćwiczone i mocne, długo w takiej pozycji nie wytrzyma i zajdzie konieczność zmiany pozycji.

Pozycja męcząca dla kobiet, zaś mężczyznę mogą rozboleć plecy i nogi. Partnerka może odciążyć swoje mięśnie nóg, jeśli chwyci mężczyznę za ręce. Zabieg ten się uda, jeśli on wyprostuje je w łokciach.

4.21. Pozycja seksualna - siedząca bokiem

Pozycja ta jest bardzo trudna. Mężczyzna opiera się wygodnie na siedzeniu, kobieta siada bokiem. Przy złączonych nogach i ograniczonym polu manewru może być ciężko z trafieniem, natomiast wykonywanie ruchów dających przyjemność jest prawie niemożliwe.

Jest to bardziej dobra okazja do bliskości niż do zbliżenia seksualnego. Mimo, iż ta pozycja przypomina pozycję na siedząco twarzą w twarz, połączenie nóg ogranicza szansę stymulacji.

Jeśli jednak uda się to zrobić, większą przyjemność może odnieść partnerka niż partner. Jego wpływ na akcję jest dość mocno ograniczony, jednak ona może zadbać w inny sposób o jego przyjemność.

4.22. Pozycja seksualna - leżak

Pozycję tą można wykorzystywać w kilku wariantach - "leżakiem" może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta. W tej opcji on siada z nogami płasko ułożonymi, ona zaś kładzie się pomiędzy jego udami, przylegając pośladkami do jego krocza.

Unosi nogi i opiera je na jego torsie. On opiera się dłońmi za swoimi plecami, im nogi są wyżej, tym głębsza jest penetracja. Co ważne, już sama pozycja wymusza znaczną głębokość penetracji. Objęcie rękami ud mężczyzny po części umożliwia kobiecie kontrolować tempo akcji.

Panowie mający kompleksy z powodu zbyt małego penisa w tym przypadku mogą się zupełnie rozluźnić - ona na pewno poczuje go w sposób zgodny z jej oczekiwaniami.

4.23. Pozycja seksualna - sidła miłości

Zapewne wiele osób zna popularną pozycję seksualną kwiat lotosu. Pozycja sidła miłości jest nieco podobna, jednak trudniejsza. Może też przypominać trudniejszą dla niego kołyskę.

On kuca, ona zaś siada okrakiem na jego nogach, ciasno oplatając jego biodra, obydwoje mocno się do siebie przytulają. Wymaga od obydwojga partnerów dobrej kondycji fizycznej - przede wszystkim dlatego, ze ciężko jest utrzymać w niej równowagę.

Pozycja ta zapewnia jednak głęboką penetrację, bliskość i ogólnie silne doznania. Powodzenie zależy jednak w dużej mierze od manewrów kobiety, to ona inicjuje pchnięcia i narzuca tempo, może się również przyczynić do wydłużenia stosunku.

Ponadto, pozycja ta wymusza powolne, delikatne i dokładne pchnięcia, co może opóźniać finał u mężczyzny. Łechtaczka jest mocno stymulowana, więc jeśli partnerom uda się dotrwać do końca, orgazm może być wyjątkowo ekscytujący. Trzeba też uważać, ponieważ nagłe zwiększenie tempa przez partnerkę może wiązać się z szybszym wytryskiem.

4.24. Pozycja seksualna - most

Ta pozycja polecana jest osobom szczególnie wysportowanym, jednocześnie znudzonym. Mężczyzna wykonuje mostek, który polega na wygięciu w łuk, w którym ciężar ciała opiera się na stopach i dłoniach. Jeśli jemu uda się go wykonać, partnerka siada na nim okrakiem.

Pozycja ta może być niebezpieczna, ponieważ można zrobić sobie w niej krzywdę, uszkadzając nogę, rękę lub nawet kręgosłup. W pozycji most rządzi kobieta, ustalając tempo i kąt pochylenia. On może w ten sposób zrealizować fantazję o kobiecie dominującej, choć jest to możliwe w dużo prostszy.

Mężczyźnie trudno jest w tej pozycji odczuwać jakąkolwiek przyjemność fizyczną, ponieważ cała jego uwaga jest skierowana na przetrwanie. Możliwe jest również odwrócenie ról, gdyby partnerka chciała poćwiczyć.

Istnieje także wersja dla początkujących. Kobieta, zamiast trzymać nogi na podłodze, może opleść nimi pośladki partnera. Jeśli wciąż jest ona za trudna, on może leżeć na łóżku, dłonie trzymając na jej biodrach.

Nogi trzyma poza podparciem i przenosi na nie ciężar. Dzięki temu zapewnione jest bezpieczeństwo i dodatkową stymulację jednak pozycja ta już nie jest wtedy mostem.

4.25. Pozycja seksualna - kołyska

W pozycji tej można się szybko zmęczyć, jednak dobra zabawa gwarantowana. Przypomina nieco pozycję most, jednak jest dużo od niej łatwiejsza. Kobieta nie musi wykonać do tego pełnego mostka, to znaczy odchylać głowy i podnosić klatki piersiowej.

Ciężar ciała przenosi na proste ręce oraz zgięte w kolanach nogi. Mężczyzna klęka przed kobietą, kontrolując tempo i głębokość penetracji. Dużą zaletą tej pozycji możliwe utrzymanie kontaktu wzrokowego między partnerami.

Wolne ręce mężczyzny pozwalają mu na stymulację innych części ciała kobiety, co dla wielu panów może być bardzo podniecające. Jednocześnie, dla wielu pań, biorąc pod uwagę, że ciężar ciała jest oparty na rękach, może być bardzo męcząca.

4.26. Pozycja seksualna - struna

Kobieta układa się na brzuchu, zaś mężczyzna na jej plecach. Obydwoje zbliżają się do siebie prości jak struny. Dobrze jest pod miednicą kobiety umieścić ręczniki lub poduszkę.

Mężczyźni bardzo lubią tą pozycję, ponieważ uniesiona miednica umożliwia głęboką penetrację, więc daję dużą dawkę przyjemności bez znacznego wysiłku.

Pozycja może przypominać ucisk ogiera, dzięki poduszce zaś przyjemność może być jeszcze większa. Dodatkowo, jeśli partner cierpi na nadwagę, pozycja ta może spodobać się jego partnerce.

4.27. Pozycja seksualna - na napastnika

Mężczyzna leży na plecach, mając ugięte nogi. Ona, odwrócona do niego plecami, siada na niego okrakiem. Dłońmi opiera się o jego kolana. Pozycja ta daje szczególne doznania wzrokowe, co może się spodobać szczególnie panom.

Tempo w tej pozycji ustala kobieta. Ułożenie to jest łatwe tylko pozornie, ponieważ penis łatwo może się wysunąć; podczas intensywnych ruchów może dojść nawet do jego uszkodzenia.

Pozycja ta jest dogodna szczególnie dla panów z mniejszym penisem, ponieważ wchodzi on cały do pochwy. Może być natomiast niewygodna dla kobiet, jeśli ich ciało będzie zbyt mocno pochylone do przodu, jednak wystarczy usiąść prosto, żeby zmniejszyć ten dyskomfort.

4.28. Pozycja seksualna - L

Na sam koniec dość trudna pozycja, szczególnie dla pań (jeśli masz dobrej kondycji, lepiej ją sobie odpuścić), lecz jeśli się uda, orgazm wynagrodzi wszelkie trudy.

Partner klęczy przed partnerką. Ona leży z jedną nogą ugiętą, drugą prostą. Maksymalnie odchyla się w bok, tak jak podczas wykonywania szpagatu, aby nogi utworzyły kąt prosty. Partner ma wspaniały dostęp do jej łechtaczki.

W pozycji L on może stymulować swoją partnerkę i doprowadzić ją do wrzenia na wiele sposobów. Panowie mogą cenić sobie tę pozycję również ze względu na wspaniały widok. Pozycja ta wymusza głęboką penetrację, przez co nie do końca nadaje się na początek seksu.

Mężczyzna może pomóc swojej partnerce w szerokim rozstawieniu nóg i ich utrzymaniu, jeśli przytrzyma je od wewnętrznej strony ud. Można tą pozycję sprawdzić także na krawędzi stołu lub łóżka, wtedy partner stoi lub klęczy.

5. Najlepsze pozycje seksualne

Pozycje w łóżku, które uważane są za najlepsze i dają gwarancję intensywności doznań i długiego seksu to:

 • pozycja misjonarska - umożliwia odczuwanie bliskości ciał partnerów,
 • pozycja siedząca - partnerka siedzi na partnerze, ta pozycja także daje możliwość odczuwania bliskości ciał i głębokiej penetracji,
 • pozycja na jeźdźca - partnerka decyduje o tempie współżycia, a ponadto może regulować męski wytrysk,
 • pozycja od tyłu - kobieta leży na brzuchu,
 • ósemka pożądania - kobieta przejmuje inicjatywę, może się poruszać w dowolnym tempie,
 • pozycja na pieska - partner może swobodnie dotykać piersi partnerki lub pieścić ręką jej łechtaczkę,
 • dzika rozkosz – w tej pozycji partner ma idealny dostęp do partnerki,
 • rozgwiazda – partner może swobodnie pieścić partnerkę, kobieta może to robić także sama,
 • głębia oceanu - partnerka może sama decydować o głębokości penetracji, a także o jej tempie ponieważ jej nogi są zarzucone na ramiona partnera,
 • metoda stop and go - kobieta pieści partnera do momentu kiedy on jest bliski wytrysku, wówczas przestaje i po chwili ponownie przystępuje do pieszczot,
 • metoda chińska - polega na wypracowaniu odpowiedniego odruchu erekcji, aby osiągnąć efekt należy raz dziennie masować okolice pomiędzy jądrami a odbytem, mężczyzna może robić to sam lub poprosić partnerkę o pomoc.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze