Samotne życie w wielkim mieście - dlaczego wielu z nas decyduje się zostać singlem?
W Ameryce jest ich ponad 124 mln, w Polsce – ponad 5 mln, a ta liczba stale wzrasta. Mówi się o nich, że są egoistyczni, pewni siebie, a przede wszystkim… samotni. Współczesny singiel to zazwyczaj osoba dobrze wykształcona, z wysokim poczuciem własnej wartości, której trudno jest zrezygnować z niezależności na rzecz rodziny. Dlaczego singiel wybiera życie w pojedynkę?
1. Sukces masz na wyciągnięcie ręki!
Brak stałego partnera i rodzinnych zobowiązań sprawia, że jako singiel możesz całkowicie poświęcić się rozwijaniu kariery bez obaw, że zaniedbujesz swoich najbliższych. Nie musisz się martwić o to, że angażujesz się w wykonywanie zadań kosztem życia rodzinnego. Mówi się, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie, dlatego wiele samotnych osób bierze udział w licznych kursach, szkoleniach i delegacjach, które zwiększają ich wartość na rynku pracy. Możesz zadbać o swój rozwój osobisty poprzez liczne warsztaty lub sesje coachingowe. Dzięki nim łatwiej ci będzie określić najważniejsze cele i dążyć do ich realizacji. Poza tym, będąc singlem, w każdej chwili masz szansę zmienić swoje życie i nic, ani nikt, nie jest w stanie ci w tym przeszkodzić. Marzysz o zmianie miejsca zamieszkania? A może o lepszej pracy, która przyniesie ci satysfakcję i niezależność finansową? Nie zwlekaj! W przeciwieństwie do osób w stałych związkach, które muszą konsultować każdą decyzję z partnerem, singla może ograniczać tylko wyobraźnia… i może jeszcze pieniądze, ale tych, na szczęście, pracowitym singlom zazwyczaj nie brakuje.
2. To ty decydujesz, gdzie, kiedy i z kim spędzasz swój czas wolny!
Singielstwo to poza pracą także mnóstwo czasu wolnego, który możesz przeznaczyć tylko dla siebie. Chcesz nauczyć się tańczyć, ale nie masz partnera? Żaden problem. Wiele szkół tańca oferuje kursy dedykowane singlom i singielkom. Pod czujnym okiem instruktora możesz nauczyć się podstawowych kroków tanecznych i swoimi umiejętnościami zaskoczyć wszystkich na imprezach. A tych, jak się okazuje – również nie brakuje. Coraz bardziej popularne stają się tzw. single party. To znakomita okazja, aby spędzić czas w miłym towarzystwie, nawiązać nowe znajomości i co najważniejsze nie mieć poczucia, że jest się jedyną osobą na imprezie bez drugiej połówki. Boli cię głowa na myśl o świętach spędzonych w gronie rodzinnym i odwiedzinach bliskich, którzy wręcz nie mogą się doczekać, by zasypać cię pytaniami o twoje życie prywatne? Na portalach stworzonych z myślą o singlach można znaleźć ciekawe oferty spędzenia sylwestra lub świąt, a także wyjazdów zagranicznych, wycieczek objazdowych itp. Widziałeś zwiastun filmu i nie możesz doczekać się jego premiery? W takim razie doskonałym pomysłem na spędzenie długich zimowych wieczorów mogą być seanse filmowe dla singli i nawet jeśli będzie to komedia romantyczna, warto szukać pozytywów – pomyśl sobie, że cała góra popcornu będzie wyłącznie dla ciebie!
Życie singla w społeczeństwie, w którym lansowany jest model rodziny i moda na bycie w związku, z pewnością nie jest łatwe. Często zarzuca się takiej osobie brak dojrzałości oraz nieumiejętność budowania trwałych relacji, ale mimo tego trudno jej zrezygnować ze swojego autonomicznego stylu życia. Skoro właśnie ta niezależność daje singlowi poczucie szczęścia, to dlaczego nie pozwolić mu być szczęśliwym?