Co to jest jelqing? Skuteczność i techniki jelqingu
Jelqing to najpopularniejszy sposób powiększania penisa. Są to ćwiczenia rozciągające, przypominające nieco masturbację Mężczyzna, które chce, żeby jego penis był dłuższy i większy, powinien wykonywać ćwiczenia na powiększenie penisa przez 20-30 minut dziennie, przez 2-3 kolejne dni, po czym robi się jednodniową przerwę. Takie naturalne metody powiększania penisa mają tę przewagę, że w przeciwieństwie do leków są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu. Przy jelqingu należy jednak uważać, aby nie pocierać penisa zbyt mocno, gdyż może to spowodować podrażnienie skóry.
1. Na czym polega jelqing?
Jelqing to powiększanie penisa domowymi sposobami, za pomocą ćwiczeń i masażu. Przy jelqingu mężczyzna mocno obejmuje dłonią podstawę penisa, a następnie przesuwa dłoń w kierunku żołędzi. Ucisk powoduje wzrost ciśnienia krwi, a w konsekwencji nabrzmienie całego penisa. Warto jednak pamiętać, że jelqing to nie masturbacja, a więc członek nie powinien być w pełnej erekcji. Musi być przynajmniej częściowo wiotki, aby można było rozciągać tkanki.
Przy jelqingu dobrze jest stosować lubrykant, aby uniknąć podrażnień skóry. Jeśli pojawią się podrażnienia, zaczerwienienie, otarcia, a naskórek zacznie się łuszczyć, oznacza to, że penis był zbyt mocno pocierany. Jeśli zaś pojawi się zasiniaczenie, ćwiczenia należy przerwać na kilka dni – do czasu, aż siniaki się zagoją.
2. Skuteczność jelqingu
Ze względu na to, że brak jest jakichkolwiek badań, które potwierdziłyby skuteczność jelqingu lub dowiodłyby, że naturalne powiększanie penisa za pomocą ćwiczeń jest mitem, można jedynie zasięgnąć opinii mężczyzn, którzy tego próbowali. A są one bardzo sprzeczne. W większości przypadków uważa się, że jelqing daje bardzo słabe rezultaty, o ile w ogóle się sprawdzi. Wielu mężczyzn zauważyło jedynie minimalne zwiększenie rozmiarów penisa, chociaż są też tacy, którzy twierdzą, że zmiany są satysfakcjonujące.
Metoda rozciągania tkanek jest obecnie z powodzeniem stosowana w medycynie. Wykorzystuje się ją w celu przygotowania do operacji rekonstrukcji piersi u kobiet, które przeszły mastektomię, a także u pacjentów, którzy utracili tkankę skórną w wyniku doznanych poparzeń. Ponadto rozciąganie tkanek jest powszechnym zwyczajem w wielu plemionach zamieszkałych Etiopię i Amerykę Południową, gdzie praktykuje się rozciąganie dolnej wargi. Są również ludy Birmy, które cenią kobiety z nienaturalnie długą szyją, którą wydłuża się poprzez dodawanie kolejnych opinających ją obręczy. W historii ludów zamieszkujących Indie, Peru i Papuę-Nową Gwineę wydłużanie penisa było również często praktykowane. Znane są przypadki rozciągnięcia penisa do takich rozmiarów, że tracił on swoje funkcje.
Wszystkie te przypadki wskazują, iż pod wpływem systematycznego stosowania siły nacisku, ludzkie ciało może się odpowiednio kształtować. Jest to argument przemawiający za skutecznością jelqingu. Warto jednak pamiętać, że efekty, jakie udało się uzyskać u przedstawicieli plemion afrykańskich czy azjatyckich, są wynikiem praktyk stosowanych przez wiele lat.
3. Techniki jelqingu
Główne techniki wykonywania jelqingu to:
- jelqing podstawowy
kciukiem i palcem wskazującym obejmij podstawę penisa, tworząc pierścień. Uciskaj członek stanowczo, ale delikatnie. Następnie przesuwaj dłoń w kierunku żołędzi. Ćwiczenie powtórz 50 razy. W trakcie ćwiczenia penis powinien być w częściowym wzwodzie. Jeśli osiągnie się pełny wzwód, ćwiczenie należy przerwać na kilka minut, aż członek ponownie nieco zwiotczeje;
- „kręcenie korbą”
ćwiczenie to wzmacnia więzadła łączące penisa z kością łonową. Aby je wykonać, chwyć penisa nieco poniżej żołędzi, a następnie wykonuj nim ruch okrężny. Wygląda to jak ruch wskazówki po tarczy zegara. Należy uważać, aby ćwiczenie wykonywać bardzo powoli;
- uderzanie penisem
jedną dłonią osłoń jądra, a drugą lekko szczyp penisa u jego podstawy. Następnie uderzaj penisem o brzuch i o drugą dłoń – wykonaj 200-300 powtórzeń tego ćwiczenia. Jest to ćwiczenie dla zaawansowanych, dlatego też można je wykonywać dopiero w drugim lub trzecim miesiącu trenowania jelqingu, gdy więzadła są już odpowiednio rozgrzane;
- dwustronne rozciąganie
ćwiczenie to wykonuje się w pozycji siedzącej. Mężczyzna chwyta jedną dłonią penisa poniżej żołędzi, a drugą dłonią podtrzymuje pierwszą. Następnie delikatnie wyciąga penisa, a jednocześnie lekko odchyla tułów – daje to efekt rozciągania z obu stron. W tej pozycji należy wytrzymać około 10 sekund. Jeśli ćwiczenie sprawia ból, należy je przerwać. Można je wykonywać nie więcej niż 2 razy w ciągu tygodnia;
- rozciąganie na boki
w pozycji stojącej chwyć penisa poniżej żołędzi. Nogi powinny być rozstawione na szerokość dwa razy większą niż szerokość ramion. Następnie delikatnie ciągnij penisa w dół, poruszając nim na boki niczym wahadłem. Przy każdym ruchu dotknij członkiem nogi. Należy wykonywać 75-100 powtórzeń 3 razy w tygodniu;
- ćwiczenie z ręcznikiem
do tego ćwiczenia penis musi być w pełnym wzwodzie. Będąc w pozycji siedzącej, połóż na nim ręcznik, a następnie siłą mięśnia łonowo-guzicznego staraj się unieść ręcznik penisem. Z czasem, aby zwiększyć jego ciężkość, można zmoczyć ręcznik.
Jelqing może przynieść rezultaty, jeśli systematycznie wykonuje się ćwiczenia i trenuje się odpowiednio długo. Zwiększenie intensywności ćwiczeń nie przyspieszy uzyskania efektu, a może skończyć się urazem.