Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Stanisław Dulko

Orgazm sutkowy - czym jest i jak go osiągnąć? Jak pieścić piersi?

Avatar placeholder
30.11.2023 19:27
Orgazm sutkowy może wystąpić zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
Orgazm sutkowy może wystąpić zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. (adobestock)

Orgazm sutkowy nie jest tak łatwy do osiągnięcia jak orgazm łechtaczkowy, wymaga umiejętnego dotykania piersi i stymulacji sutków. Nie każda kobieta jest też w stanie doświadczyć orgazmu piersiowego, niektóre panie odkrywają przyjemność z pieszczot biustu dopiero po narodzinach dziecka. Jak osiągnąć orgazm sutkowy? Jak dotykać kobietę po piersiach?

spis treści

1. Co to jest orgazm sutkowy?

Orgazm to nic innego jak kulminacyjna faza podniecenia seksualnego. Według naukowców dochodzi wtedy do szeregu reakcji w organizmie, obserwuje się podwyższone ciśnienie krwi, szybsze bicie serca czy zmianę rytmu oddechu.

Intensywność orgazmu zależy od dnia cyklu, atmosfery, seksualnego dopasowania. Wyróżniamy trzy podstawowe kobiece orgazmy: orgazm łechtaczkowy, pochwowy oraz orgazm sutkowy.

Orgazm łechtaczkowy jest najłatwiejszy do osiągnięcia i osiąga go nawet 80% kobiet. Orgazm pochwowy pojawia się zaledwie od 20 do 30% kobiet.

Według Freuda orgazm łechtaczkowy występuje podczas umiejętnej pieszczoty łechtaczki, natomiast orgazm pochwowy niezależnie od niej. Miał być on intensywniejszy oraz świadczyć o dojrzałości kobiety.

Dziś z całą pewnością ta teoria się nie sprawdza, ponieważ tak naprawdę nie ma różnic, jeśli chodzi o siłę oraz długość orgazmu sutkowego, łecztaczkowego czy pochwowego. Podczas badań jakie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych okazało się, że prawie połowa z kilkuset młodych kobiet doznała orgazmu wielokrotnego.

Wykazano również, że kobieta może mieć różne formy orgazmu wielokrotnego: orgazm wydłużony, czyli serię orgazmów, które występują jeden po drugim bez znaczącej różnicy czasu oraz orgazm powtarzający się.

Orgazm sutkowy to kumulacja przyjemności wywołana pieszczotami piersi i sutków. Okazuje się, że stymulacja klatki piersiowej może być wyjątkowo przyjemna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Osiągnięcie orgazmu sutkowego wymaga odpowiednich umiejętności partnera i sporej cierpliwości, ponieważ zwykle zajmuje on więcej czasu niż orgazm łechtaczkowy.

2. Czy każdy może osiągnąć orgazm sutkowy?

Orgazm sutkowy nie występuje u każdej kobiety, ponieważ u niektórych pań stymulacja piersi wywołuje irytację i nie ma wpływu na odczuwanie przyjemności. Nie wszystkie kobiety mają też tak samo wrażliwe piersi.

Orgazm sutkowy występuje u pań, w których dotyk biustu wywołuje podniecenie i przyjemność. U części kobiet staje się tak dopiero na skutek karmienia piersią, gdy aktywują się nowe połączenia nerwowe.

Co ciekawe, niektóre kobiety doświadczają orgazmu piersiowego właśnie w trakcie karmienia dziecka, co u niektórych z nich wywołuje poczucie winy lub wstyd.

U pozostałych pań najlepszy czas na orgazm sutkowy występuje tuż przed miesiączką, wówczas sutki stają się bardziej wrażliwe i czułe na dotyk.

Osiągnięcie orgazmu piersiowego w dużej mierze jest zależne od mężczyzny i jego umiejętności. Partner powinien mieć świadomość jak pieścić pierś, by sprawić przyjemność i wiedzieć jak wywołać orgazm sutkowy.

Zwykle bawienie się piersiami i całowanie biustu nie są wystarczające, by dostarczyć kobiecie niezwykle intensywnych doznań. Niektóre panie są też w stanie osiągnąć orgazm sutkowy samemu, ale wymaga to dużej świadomości własnego ciała.

3. Jak doprowadzić partnerkę do orgazmu sutkowego?

1 - Doprowadzenie kobiety do orgazmu sutkowego wymaga delikatności, cierpliwości i uważnego obserwowania jej reakcji. Najlepszy czas na tego typu eksperymenty jest już przed menstruacją, kiedy piersi stają się bardziej wrażliwe. Warto pamiętać, że nie każda osoba będzie reagowała w ten sam sposób na pieszczoty i nie zawsze dotykanie kobiecych sutków skończy się orgazmem.

2 - Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni nastrój i prywatność. Dobrym pomysłem jest zasłonięcie okien, zapalenie świec czy włączenie nastrojowej muzyki. Zaprowadź kobietę do sypialni i przejdź do powolnej gry wstępnej. Pomocne będą pocałunki w usta i szyję, głaskanie po plecach i karku, w zależności od upodobań partnerki.

3 - Jak pieścić kobietę po piersiach? Warto zacząć od zwilżenia ich olejkiem, lubrykantem lub śliną i wykonywania delikatnych, kolistych ruchów po całej powierzchni biustu. Kiedy kobiecie stoją sutki i następuje tzw. erekcja sutka, warto skupić się na przesuwaniu palców po brodawkach, całowaniu ich i lizaniu.

4 - Nie istnieje dokładny poradnik, opisujący jak pieścić sutki, by doprowadzić partnetkę do orgazmu. Kluczem jest obserwowanie reakcji i powtarzanie ruchów, które sprawiają jak najwięcej przyjemności. Dotykanie kobiecych sutków może być subtelne lub rytmiczne i mocne. Można językiem obrysowywać brodawki, masować i ściskać obie piersi na raz, lizać sutki lub szczypać je i lekko wyciągać do góry.

5 - Niektóre kobiety preferują delikatne uderzanie i gryzienie sutków, a najlepsze efekty przynosi użycie dodatkowych gadżetów - kostki lodu, piórka, pędzelka czy klipsów. Warto też naprzemiennie dmuchać i wydychać gorące powietrze na piersi, obserwując co wywołuje najlepsze doznania.

6 - Stopniowo zwiększaj intensywność wykonywanych ruchów, koncentrując się na sutkach. Tuż przed punktem kulminacyjnym możesz szczypać lub subtelnie gryźć brodawki. Pamiętaj, by nie przesadzać z intensywnością, szczególnie gdy nie wiesz co dokładnie lubi twoja partnerka i na co ma ochotę w danej chwili.

7 - Miej na uwadze, że orgazm piersiowy wymaga cierpliwości i odpowiedniego nastroju. Nie bez znaczenia jest również dzień cyklu, a nawet pora dnia. Nie warto się zniechęcać, nawet gdy pierwsze próby nie będą owocne. Wielu mężczyzn zastanawia się jak wygląda orgazm sutkowy, ale z pewnością, gdy ten moment nadejdzie nie pozostawi żadnych wątpliwości.

8 - Całowanie biustu i stymulacja sutków nie musi prowadzić do orgazmu sutkowego, może być elementem gry wstępnej. Z czasem mężczyzna będzie doskonale wiedział jak dotykać dziewczynę po piersiach, by pojawiła się erekcja brodawek i w jaki sposób zagwarantować jej niezapomniane przeżycia. Następnym razem role mogą się zamienić, wówczas kobieta może spróbować wywołać orgazm sutkowy u faceta.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze