Piercing penisa
Czy kiedykolwiek słyszałeś żart o trzymaniu penisa na smyczy? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach takie rozwiązanie jest w 100% możliwe, dzięki technikom przekłuwania penisa. Już w średniowieczu szlachta używała kolczyków i łańcuszków na penisie, aby zniwelować wybrzuszenie w spodniach. Przez ostatnie 30 lat penis piercing stał się zarówno sposobem na wyrażanie siebie, jak i drogą do zwiększonej seksualnej rozkoszy.
1. Rodzaje piercingu penisa
Istnieje wiele sposobów przekłuwania penisa. Tak na prawdę limit leży w zasięgu naszych upodobań, doświadczenia seksualnego a także warsztatu piercera. Poniżej podajemy najpopularniejsze typy piercingu członka:
1.1. Książę Albert
To najsławniejszy typ kolczykowania penisa. W tym stylu przekłuwanie zaczyna się tuż przy żołędziu, zmierzając w kierunku cewki moczowej i stopniowo się od niej oddalając. Biżuteria przechodzi przez wylot cewki. Wydalanie moczu jest zmodyfikowane, gdyż kolczykowanie związane jest z wykonaniem drugiego otworu.
Większość mężczyzn uważa jednak, że nie jest to problem. Gojenie się nie przysparza problemów, gdyż mocz jest sterylny, dlatego nie powoduje infekcji. Po takim kolczykowaniu należy wstrzymać się od seksu przez około 2 tygodnie Całkowity czas regeneracji wynosi od 3 do 4 miesięcy. W tym czasie zaleca się korzystanie z prezerwatyw podczas stosunku, włączając seks oralny.
1.2. Piercing frenum
Tutaj nakłucie robione jest w skórze w dolnej części żołędzia łączącej go z trzonem. Alternatywą może być kilka nakłuć wykonanych także w dolnej części trzonu penisa. Taki piercing goi się szybko i nie przysparza większych komplikacji, co sprawia, że jest bardzo popularny. Zaleca się odłożyć współżycie do tygodnia po zabiegu. Całkowita regeneracja może potrwać od 2 do 3 miesięcy. W tym przypadku też zaleca się użycie kondomu.
1.3. Piercing napletka
To całkowicie bezpieczna opcja piercingowania penisa. Gojenie się jest szybkie i bez komplikacji. Przekłuwając napletek, można zabawić się umieszczając na nim kilka kolczyków o ciekawych kształtach. Oczywiście, penis nie może być obrzezany do tego typu kolczykowania. Po zabiegu zaleca się tydzień abstynencji seksualnej, zero ostrego seksu oraz stosowanie prezerwatyw w okresie do 3 miesięcy od kolczykowania.
1.4. Piercing dydoes
Tego typu kolczyki umieszczane są zazwyczaj parami naokoło żołędzia. Dydoes możliwe są tylko u mężczyzn obrzezanych. Czasem używa się takiego kolczykowania do zwiększenia doznań seksualnych po usunięciu napletka. Należy zaprzestać współżycia do około tygodnia po zabiegu. Całkowity czas gojenia to około pół roku.
1.5. Piercing guiche
Ten rodzaj piercingu pochodzi z Południowego Pacyfiku. Biżuteria jest tak długa, że brzęczy między nogami. Kolczyki łączą część skóry między odbytem a moszną. Niektórzy twierdzą, że stymuluje to prostatę. Jest to najmniej popularny styl kolczykowania, gdyż wymaga długiego okresu rekonwalescencji (do pół roku) i może prowadzić do komplikacji. Przez kilka tygodni po zabiegu trudno jest nawet siedzieć. Zaleca się powstrzymanie od seksu przez co najmniej 2 tygodnie.
1.6. Piercing ampallang
To rzadki styl kolczykowania pochodzący z Polinezji a polegający na poziomym przekłuciu żołędzia i umieszczeniu w nim drewnianej biżuterii. Jest to zaawansowany typ piercingu, dlatego wymaga wysokiego profesjonalizmu piercera. Przekłucie przechodzi przez znaczną ilość tkanki, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić naczyń krwionośnych usytuowanych w żołędziu. Po kolczykowaniu zaleca się seksualną abstynencję przez co najmniej 2 tygodnie. Przekłute miejsce goi się w ciągu od 6 do 12 miesięcy od zabiegu.
1.7. Piercing kandoekoe
Jest to kolejny zaawansowany rodzaj piercingu, dlatego ciężko jest znaleźć piercera specjalizującego się w tej dziedzinie. Zabieg polega na umiejscowieniu pierścieni lub dysków w warstwie podskórnej trzonu penisa. Nie wiadomo dokładnie ile trwa okres rekonwalescencji, ale przypuszcza się, że może to być około 4 miesięcy.
1.8. Kolczykowanie moszny
Taki rodzaj kolczykowania był popularny wśród francuskich żołnierzy. Jest to niebezpieczny zabieg, gdyż może wywołać groźne infekcje związane z przekłuciem moszny. Plusem takiego piercingu jest możliwość zaaplikowania wyszukanej biżuterii. Mimo, że nie powoduje on silnego bólu, nie jest zalecany osobom rozpoczynającym przygodę z piercingiem. Całkowity okres gojenia się jest podobny do czasu rekonwalescencji po Kandoekoe.
2. Wybór miejsca na piercing penisa
Jeśli zdecydowałeś się na piercing penisa powinieneś dokładnie przemyśleć gdzie przejść zabieg, kto ma go wykonać i jakiego rezultatu masz się spodziewać po wyjściu ze studio piercingu. Powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że taki rodzaj ingerencji w ciało może mieć podobne skutki dla organizmu co zabieg chirurgiczny. Ważne jest dlatego, aby znaleźć profesjonalistę, który sprawi, że zabieg przebiegnie bez komplikacji. Możesz zrobić to zarówno przeglądając oferty piercerów, jak i zasięgając opinii osób, które mają piercing za sobą.
Jest wiele rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę poszukując godnego zaufania piercera. Oto niektóre z nich;
2.1. W studio piercingu:
- sprawdź czy jest higienicznie (czystość jest oznaką szacunku piercera wobec klientów),
- upewnij się, że piercer używa narzędzi ze stali chirurgicznej i że dezynfekuje sprzęt przed zabiegiem,
- zauważ, czy sprzęt taki jak igły jest tylko do jednorazowego użytku a piercer ma na sobie lateksowe rękawiczki podczas całego zabiegu,
- spytaj, czy piercer ma doświadczenie w kolczykowaniu penisa,
- nigdy nie zgódź się na zabieg z użyciem pistoletu do piercingu uszu,
- upewnij się, ze biżuteria jest wysokiej jakości, zrobiona ze stali chirurgicznej, 18-karatowego złota, platyny bądź tytanu.
Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, po prostu podziękuj i wyjdź. Nie możesz przecież ryzykować swego największego skarbu.
3. Po zabiegu przekłucia penisa
Przekłucie penisa to poważny zabieg, dlatego wymaga dość długiego okresu rekonwalescencji. Pielęgnując przekłute miejsca pamiętaj, aby zawsze przemywać je 2 razy dziennie substancją dezynfekującą, np. roztworem soli. Nigdy nie używaj w tym celu alkoholu, który może doprowadzić do rozwoju infekcji. Aby zapobiec powikłaniom, wstrzymaj się od seksu do momentu aż przekłute miejsca całkowicie się zagoją. Gdy okres abstynencji minie, używaj mocnych i dużych prezerwatyw (takich, aby przykryły biżuterię). Pamiętaj także, aby nie bawić się biżuterią – ręce są siedliskiem bakterii. Nie chcesz przecież doprowadzić do infekcji członka.
Czasem zdarza się, że nie wszystko idzie jak po maśle. Istnieją różne efekty uboczne zabiegu. Po pierwsze, piercing penisa może wywołać reakcję alergiczną objawiającą się wysypką w pobliżu przekłutych miejsc. Możesz temu łatwo zapobiec, unikając taniej biżuterii zrobionej np. z niklu. Dodatkowo, piercing miejsc intymnych może wywołać infekcje, jednak te wykryte szybko, nie stanowią większego zagrożenia. Czasem rekonwalescencji towarzyszą także niewielkie krwawienia. Jeśli będą utrzymywać się zbyt długo, skontaktuj się z lekarzem
Masz tylko jedno ciało, dlatego ważne jest, abyś dokonywał właściwych decyzji dotyczących jego wyglądu. Możesz bawić się nim, ale musisz wiedzieć, kiedy powiedzieć sobie „stop”. Piercing to wspaniała rzecz, trzeba tylko podchodzić do niego z rozsądkiem.