Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Rimming - jak go uprawiać, o czym warto pamiętać

Rimming to jedna z najintymniejszych technik seksualnych, wymaga dużego zaufania do partnera.
Rimming to jedna z najintymniejszych technik seksualnych, wymaga dużego zaufania do partnera.

Rimming, polegający na stymulacji odbytu przy pomocy języka, bywa różnie odbierany przez osoby aktywne seksualnie. U niektórych osób wywołuje zażenowanie i konsternację, dla innych z kolei stanowi jedną z najprzyjemniejszych technik seksualnych. Nie możemy dyskutować na temat intensywności doznań - dla jednych będzie to wstęp to całkowitego spełnienia, inni nie odczują żadnej przyjemności. Stymulacja odbytu poprzez lizanie anusa wielu osobom może wydawać się krępująca. Artykuł ten, ze względu na specyficzny temat, nie jest dla każdego. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rimmingu, zachęcamy do lektury.

spis treści

1. Rimming – co to jest?

Rimming jest rodzajem seksu oralnego, w czasie którego jeden z partnerów za pomocą języka pieści odbyt drugiej osobie. Ta część ciała posiada mnóstwo zakończeń nerwowych, więc jeżeli nawet dla ciebie brzmi to obrzydliwie, innej osobie może przynosić bardzo przyjemne doznania. Rimming, o którym mowa, znany jest także pod innymi nazwami: anilingus, lizanie odbytu czy rim job.

Magazyn Esquire w 2012 roku przeprowadził badania, do którego przystąpiło 500 mężczyzn. Zapytano w nim, czego najbardziej brak im w czasie gry wstępnej. Okazało się, że aż 12% badanych wskazało właśnie rimming.

Dla porównania, 43% pomyślało o seksie oralnym, zaś 6% o bardziej niegrzecznych zabawach w łóżku. Płeć męska zdecydowanie jednak woli być stroną czynną w tej formie seksualnej aktywności, głównie z powodu obawy przed utratą statusu męskości.

Niektórzy boją się, że ich partnerka może ich zachciankę potraktować jako oznakę homoseksualizmu. Wielu mężczyzn przyznaje również, że lizanie krocza męskiego przez partnerkę stanowi wśród osób aktywnych seksualnie pewne tabu. Dla porównania, lizanie kobiety i jej narządów płciowych nie wzbudza aż tak dużej sensacji.

2. Bezpieczeństwo podczas uprawiania rimmingu

Podczas uprawiania rimmingu, bardzo ważna kwestią jest odpowiednia higiena. Tak, jak podczas standardowego seksu oralnego, istnieje spore ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową lub innymi infekcjami narządów płciowych. Mając to na uwadze, warto wcześniej przebadać się u lekarza, aby mieć pewność co do własnego stanu zdrowia.

Choroby, jakimi można zarazić się podczas rimmingu, to np.

Oprócz wspomnianych wyżej chorób, istnieje ryzyko podłapania infekcji jelitowych.

Przed przystąpieniem do rimmingu, powinieneś bardzo dokładnie umyć miejsca intymne i okolice odbytu, najlepiej antybakteryjnym mydłem. Po zakończeniu należy pamiętać też o higienie jamy ustnej.

5 rzeczy, które trzeba robić po seksie
5 rzeczy, które trzeba robić po seksie [6 zdjęć]

Seks to bardzo ważny element życia człowieka. Poprawia nastrój, buduje pewność siebie, korzystnie wpływa

zobacz galerię

3. Jak uprawiać rimming?

Przed przystąpieniem do rimmingu, obydwoje partnerzy muszą upewnić się, że tego chcą. Podczas uprawiania tego rodzaju seksu trzeba pamiętać o delikatności. Zbyt intensywne pieszczoty lub zbyt duży nacisk mogą sprawić partnerowi ból. Rimming można uprawiać przez lizanie, całowanie lub wysuwanie i wsuwanie języka.

Według niektórych męski punkt G jest zlokalizowany właśnie na wewnętrznej ścianie odbytu, mniej więcej 4-5 centymetrów od zwieracza. Choć nie wszyscy mężczyźni będą zainteresowani jego poszukiwaniem, niektórym dostarczy to wielu przyjemnych doznań. Rimming wzajemny może być uprawiany w pozycji 6/9.

Jedną z wygodniejszych pozycji do zabaw analnych będzie ułożenie biernego partnera/partnerki na brzuchu, ze zwiniętą pod biodrami np. poduszką. Według niektórych, najwygodniej jest delikatnie siadać na twarzy pieszczącego partnera. W niektórych sytuacjach rimming staje się wstępem do pełnego seksu analnego.

4. Zalety uprawiania rimmingu

Zaletą rimmingu niewątpliwie jest kulminacja intymności między dwojgiem partnerów. Na tego rodzaju zabawy raczej nikt nie decyduje się podczas seksu z przypadkową osobą. Na rimming zwykle są w stanie odważyć się partnerzy, którzy mają do siebie stuprocentowe zaufanie. Ostatecznie w odbycie umieszczamy nie palec ani seks-zabawki, lecz własny język. W trakcie anilingusa można sobie pozwolić na klapsy, lekkie podgryzanie lub delikatne pieszczoty innych okolic intymnych, oczywiście o ile druga strona na to się zgadza.

Lizanie ciała, a dokładniej okolic odbytu może sprawić partnerom seksualnym wiele przyjemności. Aby rozładować napięcie, przed rozpoczęciem tej czynności warto rozpocząć grę wstępną od dotykania i głaskania pośladków, pocierania łechtaczki czy lizania sutków partnerki.

5. Wady rimmingu

Pieszczenie odbytu za pomocą języka niesie za sobą pewne zagrożenia natury zdrowotnej. Istnieje pewne prawdopodobieństwo zarażenia się niektórymi chorobami np. wirusowym zapaleniem wątroby, bakteriami E-coli, rzeżączką, chlamydią, kiłą, pasożytami jelitowymi czy innymi infekcjami przewodu pokarmowego.

Kluczem do uniknięcia chorób pasożytniczych, a także chorób przenoszonych drogą płciową jest nie tylko zachowanie higieny, dbanie o zdrowie, ale unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych. Niezwykle ważne jest uważne dobieranie partnerów, którzy byli badani pod kątem chorób wenerycznych. Seks warto uprawiać wyłącznie z tymi osobami, do których mamy pełne zaufanie.

6. O czym warto pamiętać?

Aby rimming dostarczył przyjemności i nie przyniósł negatywnych konsekwencji, w postaci np. nieprzyjemnych chorób, warto pamiętać o kilku sprawach:

  • każdy ma włoski w okolicach odbytu, nie ma zbytniej potrzeby, aby je tam golić, choć może to zależeć od preferencji. Jeśli jednak zdecydujemy się na depilację, powinniśmy zrobić to bardzo delikatnie,
  • jeszcze raz warto podkreślić - należy dokładnie zadbać o higienę, rimming powinien być ostatnim aktem stosunku, przede wszystkim z uwagi na ryzyko przeniesienia bakterii na prącie lub do pochwy. Ta sama reguła ma zastosowanie podczas korzystania z gadżetów erotycznych,
  • w czasie rimmingu może dojść do zarażenia m.in. bakterią Escherichia coli lub pasożytami. Jeżeli bardzo się tego obawiasz, możesz wcześniej wykonać lewatywę lub założyć maskę oralną,
  • są osoby obawiające się zapachu lub smaku tych okolic, jednak jeśli zachowamy higienę, zapach będzie zupełnie neutralny; można także używać żelu intymnego,
  • tak naprawdę, technika w rimmingu niczym nie różni się od seksu oralnego, partner może poruszać językiem w dół i w górę, oraz okrężnie. Można też, używając czubka języka, stymulować stosunek seksualny.

7. Czego nie robić w czasie rimmingu?

Pieszczoty odbytu zwane rimmingiem wymagają odpowiedniego przygotowania. Przed rozpoczęciem czynności seksualnej powinni dokładnie się umyć. Chodzi tutaj nie tylko o komfort, ale również o bezpieczeństwo. Odpowiednia higiena może zapobiec przeniesieniu się szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, bakterii czy pasożytów.

Czego nie robić w czasie rimmingu? Ogólna zasada brzmi: co było w odbycie, nie powinno znaleźć się następnie w pochwie. Ta sama zasada ma zastosowanie również podczas seksu analnego. Zanim przejdziesz do bardziej tradycyjnych zabaw, penisa lub język należy bardzo dokładnie umyć. Jeżeli nie zastosujesz się do tej reguły, bakterie z odbytu mogą się przenieść do pochwy, co przyniesie przykrą i dokuczliwą infekcję. Do płukania jamy ustnej najlepiej użyj płynu antybakteryjnego.

Zobacz film: "Seks analny - praktyka [Bez tabu]"

8. Jak się przygotować do rimmingu?

Jak prawidłowo przygotować się do stymulacji odbytu językiem? Ważne, a wręcz niezbędne jest przeprowadzenie rozmowy z bliską nam osobą, zanim dojdzie do pierwszego rimmingu. Warto zdawać sobie sprawę, że nie każdy preferuje tego rodzaju pieszczoty. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zbliżenia warto ustalić zasady, określić swoje potrzeby i granice. Jeśli partner lub partnerka nie ma ochoty na aktywny rimming lub bierny rimming - koniecznie uszanuj tę decyzję.

Jeśli jednak każde z was wykazuje chęć do takiej czynności seksualnej, postarajcie się, aby rimming sprawił wam jak najwięcej przyjemności. Pamiętajcie o dokładnym umyciem okolic intymnych, a także o dokładnym przepłukaniu jamy ustnej po zakończonym zbliżeniu. Rimming warto uprawiać wyłącznie z zaufanymi nam osobami. Większość pieszczot analnych sprzyja łatwiejszemu przenoszeniu infekcji i chorób. Spowodowane jest to tym, że ludzkie jelita w szybszym tempie chłoną szkodliwe dla zdrowia patogeny.

Potrzebujesz wizyty, badania lub e-recepty? Wejdź na znajdzlekarza.abczdrowie.pl, gdzie umówisz się do lekarza od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze