Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Seks oralny - charakterystyka, rodzaje, pozycje

Seks oralny dla wielu par jest formą gry wstępnej.
Seks oralny dla wielu par jest formą gry wstępnej. (Zdjęcie autorstwa mark sebastian / CC BY-SA 2.0)

Seks oralny jest często traktowany jako forma gry wstępne, która pobudza i wprowadza w intymny nastrój. Uprawiają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co robić, by sprawić przyjemności partnerowi lub partnerce? W jakich pozycjach można uprawiać seks francuski? Czy seks oralny jest bezpieczny?

spis treści

1. Czym jest seks oralny

Seks oralny, określany także jako seks francuski i miłość francuska, jest formą stosunku seksualnego, która polega na stymulacji narządów płciowych za pomocą ust i języka. Gwarantuje przyjemne doznania, ponieważ umożliwia pieszczoty najbardziej wrażliwych miejsc.

Stosunek oralny to bardzo intymne doznanie, które wymaga zaufania. Kluczowe jest obserwowanie reakcji partnera i umiejętne wykonywanie pieszczot.

Zobacz film: "Seks oralny"

Mężczyzna podczas seksu francuskiego zajmuje się wargami sromowymi mniejszymi i większymi, a przede wszystkim łechtaczką. Kobieta natomiast pobudza prącie i jego najbliższe okolice.

Miłość francuska może zastępować normalny stosunek seksualny i prowadzić do orgazmu, ale nie musi. Można ją też wykorzystać w trakcie gry wstępnej lub seksu, zależnie od preferencji.

2. Rodzaje seksu oralnego

Podstawowe techniki seksu oralnego to:

  • fellatio - stymulacja penisa i moszny poprzez ssanie, lizanie, całowanie oraz pieszczoty dłońmi,
  • cunnilingus - stymulacja łechtaczki, warg sromowych i wejścia do pochwy za pomocą języka i ust, często z penetracją za pomocą palców,
  • pozycja 69 - partnerzy układają się na podobieństwo arabskich cyfr 6 i 9, co umożliwia pieszczenie organów płciowych partnera i jednoczesne odczuwanie przyjemności.
  • anilingus - oralna penetracja odbytu, odbyt nie należy do organów płciowych, ale pieszczoty tego miejsca zalicza się do oralnych praktyk seksualnych.

3. Seks oralny w wykonaniu kobiety

Seks oralny dla mężczyzny to źródło silnych doznań, ze względu na unerwienie członka, a w szczególności żołędzi.

Poza fizycznymi doznaniami stosunek jest wyrazem akceptacji ze strony kobiety, a także wskazuje poniekąd na dominację nad partnerką.

W zasadzie każda technika uprawiania seksu oralnego jest dobra, lecz nie każda sprawia partnerowi jednakową przyjemność. Dlatego też ważne jest, by dowiedzieć się jakie pieszczoty są najlepsze.

Kobieta powinna być delikatna i nie może używać zębów, najlepiej gdy przykryje je ustami. Ważne jest odpowiednie tempo i zmienianie nacisku wywieranego na prącie. Jednocześnie można stymulować penisa dłońmi, co potęguje doznania.

Kluczowe jest skupienie się na wywołaniu niesamowitych doznań, czyli przede wszystkim na obserwacji i interpretacji reakcji mężczyzny.

Kobieta nie musi powtarzać technik, które można zobaczyć w filmach pornograficznych. Powinna pieścić penisa w komfortowy sposób, który nie wywołuje w niej strachu przed utratą powietrza czy zachłyśnięciem. Jeżeli zbyt odważne ruchy wywołuje u niej odruch wymiotny, powinna z nich zrezygnować. Seks oralny ma być przyjemnością dla obojga partnerów.

Seks oralny partnerka może rozpocząć od całowania i lizania podbrzusza, a dopiero po chwili przejść do pieszczot członka. Warto co jakiś czas przesunąć język po długości prącia lub wokół żołędzi.

Warto wykonywać ruchy językiem i zmieniać siłę ssania. Jednoczesne używanie dłoni z pewnością zwiększy doznania mężczyzny i sprawi, że seks nie będzie aż tak męczący dla kobiety.

Stymulacja powinna mieć stałe tempo, ale lepiej stopniowo ją zwiększać, niż od razu zaczynać od szybkich ruchów. Zbyt gwałtowny początek może być nieprzyjemny, w tym przypadku pośpiech nie jest wskazany.

Podczas seksu oralnego można pieścić jądra za pomocą ust lub dłoni, ale nie każdy mężczyzna jest tego zwolennikiem.

Warto dowiedzieć się też w jaki sposób partner chce skończyć, może to zrobić w ustach kobiety lub na konkretną część ciała. Przede wszystkim decyzja powinna być akceptowana przez obie strony.

4. Seks oralny w wykonaniu mężczyzny

Mężczyzna powinien skupić się na pieszczeniu okolic pochwy za pomocą języka i ust. Wargi sromowe i łechtaczka są silnie unerwione i wrażliwe na dotyk.

Przed właściwym seksem oralnym warto zacząć od pocałunków, następnie przejść do całowania i lizania szyi, brzucha, podbrzusza, wewnętrznej strony ud oraz pośladków.

Następnie mężczyzna powinien delikatnie przesunąć językiem po miejscu intymnym kobiety, wsunąć go do jej wnętrza i wysunąć.

Kluczowa jest obserwacja czy kobieta woli ruchy języka w jej wnętrzu, czy pieszczoty łechtaczki. Ważne, by nie zapominać o wargach sromowych i wykorzystywać dłonie do masowania pośladków i bioder, a także do penetracji pochwy.

Łechtaczkę można ssać, lizać lub delikatnie stymulować samym koniuszkiem języka. Siła nacisku i tempo jest zależne od partnerki, ponieważ każda kobieta ma inne preferencje w tej kwestii.

W czasie seksu oralnego można korzystać z wielu różnych zabawek erotycznych. Wibrator może wzmocnić doznania, podobnie jak kulki gejszy. Sklepy erotyczne mają naprawdę szeroki asortyment, warto sprawdzić ich ofertę.

5. Pozycja w seksie oralnym

Pozycja powinna być wygodna zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Jest kilka możliwości, w przypadku seksu oralnego w wykonaniu kobiety, partner może się położyć lub stać. Partnerka powinna wówczas kleknąć lub usiąść obok i się pochylić.

W odwrotnej sytuacji kobieta może siedzieć lub leżeć z rozchylonymi nogami, odwrócić się tyłem lub stać z jedną nogą opartą. Warto wypróbować również pozycję 69, która umożliwia jednoczesne dawanie i czerpanie przyjemności.

6. Bezpieczny seks oralny

Niezwykle istotna jest kwestia higieny intymnej, ponieważ w trakcie seksu oralnego dochodzi do bezpośredniego kontaktu jamy ustnej z genitaliami.

Miłość francuska może skutkować chorobami wenerycznymi, takimi jak (kiła czy rzeżączka). Stosunek zwiększa również ryzyko zarażenia się wirusem zapalenia wątroby typu B oraz typu A.

7. Seks oralny a ciąża

Pomimo że stosunek oralny nie wymaga pełnej penetracji, możliwość zajścia w ciążę istnieje. Jeśli kobieta lub mężczyzna dotykają penisa, z którego wydziela się sperma lub preejakula, a później stymulują ręcznie kobiece narządy, może dojść do przeniesienia nasienia do pochwy. Oczywiście zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny sprawia, że ryzyko jest niewielkie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze