Trwa ładowanie...

Orgazm - rodzaje, fazy, orgazm w ciąży

Avatar placeholder
21.06.2024 16:14
Orgazm - rodzaje, fazy, orgazm w ciąży
Orgazm - rodzaje, fazy, orgazm w ciąży

Co to jest orgazm? Orgazm inaczej jest nazywany szczytowaniem, czyli ostatnią fazą podniecenia seksualnego. To połączenie fizycznej i psychicznej reakcji organizmu. Według specjalistów istnieje nawet 14 różnych rodzajów orgazmów. Orgazm jest oczywiście sprawą indywidualną i jego rodzaj, czas osiągnięcia zależy od partnerów ich upodobań i oczywiście podejścia do siebie.

spis treści

1. Orgazm - charakterystyka

Czym jest orgazm kobiecy, a co to jest orgazm u mężczyzny? Orgazm, zarówno kobiecy, jak i u mężczyzny, nie następuje od razu, ale jest poprzedzony fazą podniecenia. Seksuolodzy wyróżniają kilkanaście typów podniecenia i szczytowania. Orgazm zależy od pobudzonego miejsca. Dlatego w zależności od miejsca mówi się o różnych rodzajach orgazmów. Co to jest orgazm lokalny? Orgazm lokalny jest wywołany w momencie pobudzenia jednego konkretnego miejsca na ciele.

2. Orgazm - orgazm łechtaczkowy

Istnieje wiele sposób na to jak osiągnąć orgazm. Najpopularniejsze formy orgazmów to: orgazm łechtaczkowy, pochwowy i sutkowy. Do orgazmów łechtaczkowych można doprowadzić w wyniku pieszczot łechtaczki.

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

Jednak orgazm łechtaczkowy jest uważany za niedojrzały. Orgazm łechtaczkowy bardzo łatwo osiągnąć. Dla wielu kobiet jest to jedyny sposób na osiągnięcie orgazmu. Jednocześnie spośród wszystkich orgazmów to właśnie orgazm łechtaczkowy daje najsilniejsze doznania.

3. Orgazm - orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy jest możliwy u w pełni rozwiniętej seksualnie kobiety. Wiele kobiet ma kompleksy z powodu braku orgazmów pochwowych, jednak jak pokazują badania, orgazm pochwowy osiąga tylko ok. 1/3 kobiet. Kobiety doświadczające orgazmów pochwowych uważają jednak, że są one mniej intensywne i przypominają fale rozkoszy przepływające przez ciało.

10 kroków do lepszego orgazmu
10 kroków do lepszego orgazmu [10 zdjęć]

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku.

zobacz galerię

4. Orgazm - orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy ma miejsce za sprawą umiejętnych pieszczot piersi. Jednak doprowadzenie kobiety do orgazmu sutkowego nie jest takie łatwe. W czasie orgazmów sutkowych kobieta doświadcza podobnych doznań jak w czasie orgazmu łechtaczkowego.

5. Orgazm - inne rodzaje orgazmów

Istnieją także inne rodzaje orgamu. Co to jest orgazm mieszany? Orgazm mieszany inaczej zwany złożonym. Podczas takiego orgazmu pobudzane jest kilka stref erogennych. Orgazm nie musi być tylko i wyłącznie fizyczny może być też psychogenny, inaczej wyobrażeniowy, który jest osiągany w momencie pobudzenia psychicznego. Innym rodzajem szczytowania może być orgazm ekstatyczny, czyli bardzo trudny do zdefiniowania jest to bardzo rzadkie przeżycie, które może pojawić się tylko raz w życiu.

Wiele osób uważa, że orgazm to również pobudzanie naszej psychiki. Jak osiągnąć orgazm tantryczny? Jest to orgazm, który osiągają osoby potrafiące się bardzo mocno skoncentrować. Orgazm mistyczny jest to z kolei przeżycie, które mogą osiągnąć osoby trenujące sztukę kontemplacji i zagłębiające się w arkana mistyki seksualnej.

Wiele kobiet zastanawia się, co to jest orgazm wielokrotny. Jest to przeżywanie kilku orgazmów w trakcie jednego stosunku seksualnego czy masturbacji. Jest też orgazm bolesny i farmakologiczny oba rodzaje zdarzają się dość rzadko. Orgazm bolesny wymaga specjalistycznej terapii, a orgazm farmakologiczny może się pojawić po zażyciu przykładowo środków pobudzających bez stymulowania seksualnego.

W internecie pojawiają się od czasu do czasu informacje na temat orgazmu na rowerze. O orgazmie na rowerze można przeczytać na różnych forach internetowych, jednak ciężko powiedzieć, jakie jest faktyczne prawdopodobieństwo osiągnięcia takiego orgazmu.

6. Orgazm - fazy

6.1. Orgazm - pierwsza faza

Zostało już wyjaśnione, co to jest orgazm, a jak wyglądają jego etapy? Pierwsza faza to moment, kiedy brodawki mogą wydłużyć się nawet o 1 cm, skóra może zmienić zabarwienie, podnosi się też napięcie mięśni pochwy. Podwyższa się ciśnienie krwi, a co za tym idzie przyspiesza się akcja serca. Pochwa się wydłuża, ciemnieją ścianki, zmieniają się wargi sromowe, macica staje się również bardziej wrażliwa.

6.2. Orgazm - druga faza

W kolejnej fazie orgazmu zwiększa się objętość piersi. Orgazm w drugiej fazie powoduje napięcie mięśni całego ciała. Łechtaczka zmienia swoje położenie i kolor. Zwilżone także zostaje ujście pochwy. Orgazm w ostatniej fazie to rumieniec, który może objąć całe ciało. W ostatnim etapie orgazm powoduje nie tylko skurcz kilku grup mięśniowych ciała. Może dojść do podniesienia się ciśnienia krwi, przyspiesza także rytm oddechu.

Faza odprężenia to moment, kiedy orgazm zaczyna się wyciszać. Organizm w ciągu 10 do 15 minut zaczyna wracać do normy, a narządy płciowe osiągają na powrót swoje naturalne rozmiary. Dzięki tym etapom łatwo zrozumieć co to jest orgazm i jak przebiega.

7. Orgazm - orgazm w ciąży

Orgazm w ciąży wygląda jednak trochę inaczej. Dla niektórych par osiągnięcie orgazmu w ciąży wydaje się prawie niemożliwe. W czasie ciąży burza hormonalna sprawia, że kobieta nie zawsze ma ochotę na zbliżenia. Mężczyzna natomiast może mieć obawy o bezpieczeństwo dziecka. Ciąża niesie ze sobą wiele zmian, jednak nie oznaczają one, że kobieta musi zostać pozbawiona przyjemności ze zbliżeń.

Wiele kobiet, choć oczywiście są wyjątki, odczuwa orgazm intensywniej niż dotychczas. Ponadto kobiety w ciąży często mają większą ochotę na seks. Seks i orgazm w ciąży nie jest wskazany jedynie w przypadku ciąży zagrożonej, gdy lekarz zabroni zbliżeń.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze