Singapurski pocałunek - charakterystyka, nauka, ćwiczenia na mięśnie Kegla
Singapurski pocałunek, określany często mianem kabazzy, to nic innego jak starożytna technika seksualna oparta na stymulacji penisa mięśniami pochwy (głównie mięśniami Kegla). W trakcie uprawiania singapurskiego pocałunku partnerka nie wykonuje dodatkowych ruchów frykcyjnych, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego stosunku płciowego. Głównym celem tej techniki seksualnej jest osiągnięcie podniecenia, a następnie satysfakcji seksualnej. Co jeszcze warto wiedzieć o kabazzie?
1. Czym jest singapurski pocałunek?
Singapurski pocałunek, znany również jako kabazza lub pompoir jest techniką seksualną polegającą na stymulowaniu penisa partnera przy użyciu skurczów mięśni pochwy. Niezwykle ważną rolę w pocałunku singapurskim odgrywają mięśnie Kegla, będące zespołem mięśni oraz więzadeł wchodzących w skład dna miednicy.
Poprzez zaciskanie mięśni pochwy kobieta jest nie tylko w stanie doprowadzić do orgazmu swojego partnera, ale również sama osiągnąć ogromną satysfakcję i przyjemność ze zbliżenia. Technika kabazza od tradycyjnego seksu różni się tym, że nie wymaga stosowania ruchów frykcyjnych.
2. Nauka singapurskiego pocałunku
Nauka singapurskiego pocałunku może wydawać się niektórym paniom dość skomplikowana, należy jednak dodać, że technika jest możliwa do wyćwiczenia i opanowania nawet przez te osoby, które nigdy wcześniej nie wykonywały treningu mięśni Kegla. Na całym świecie istnieją szkoły, które oferują swoim klientom naukę sztuki kabazzy.
Trening mięśni dna miednicy pozwala opanować skrętne, pulsujące oraz wyciskające ruchy dna miednicy. Innym sposobem opanowania nauki singapurskiego pocałunku jest trenowanie mięśni Kegla w domowym zaciszu.
Rekomendowane przez naszych ekspertów
3. Ćwiczenia na mięśnie Kegla
Najprostszym sposobem poprawy mięśni dna miednicy są ćwiczenia. Trening ukierunkowany na wzmacnianie oraz rozluźnianie mięśni Kegla daje bardzo wiele korzyści. Dzięki niemu kobieta odczuwa większą satysfakcję ze współżycia i cieszy się coraz bardziej intensywnymi orgazmami. Dodatkowo, trening mięśni Kegla:
- zapobiega problemowi nietrzymania moczu u kobiet po porodzie,
- pozwala uniknąć kłopotu nietrzymania moczu w okresie menopauzy,
- pozwala uniknąć bolesnych zaparć,
- ułatwia kobiecie poród naturalny.
Oto kilka cwiczeń na mięśnie dna miednicy:
Ćwiczenie pierwsze
W pozycji stojącej układamy stopy równolegle do siebie. W następnym kroku lekko uginamy kolana. Prostujemy kręgosłup, ściągamy łopatki, a następnie rozluźniamy barki. Delikatnie napinamy mięśnie pośladkowe, ustawiając miednicę w taki sposób by znajdowała się ona w neutralnym ułożeniu. Następnie, znajdujemy trzy punkty podparcia: na poduszce pod paluchem, ostatnim palcem, a także pod piętą. Przenosimy ciężar naszego ciała z przedniej części stopy na tylną część stopy. Powtarzamy kilkanaście razy.
Ćwiczenie drugie
Kładziemy się na plecach, a następnie opieramy ugiętą w kolanie lewą nogę o narożnik ściany. Prawa noga powinna być w tym czasie wyprostowana . Stopniowo prostujemy lewą nogę, przesuwając tyłostopie ku górze. Palce kierujemy w stronę swojego ciała. Zatrzymujemy ruch na dziesięć, maksymalnie trzydzieści sekund. Zmieniamy nogę. Ćwiczenie powtarzamy dziesięć razy.
Ćwiczenie trzecie
Ponownie przyjmujemy pozycję leżącą (odcinek lędźwiowy powinien odpowiednio przylegać do podłoża). Wkładamy dłonie pod pośladki. Naciskamy lędźwiami na dłonie znajdujące się pod pośladkami, a następnie delikatnie odrywamy biodra od podłogi w taki sposób, by poczuć zaciskanie mięśni dna miednicy. Pierwsze efekty treningu można dostrzec już czterech tygodniach wykonywania ćwiczeń.