Trwa ładowanie...

Wśród liści lilii ukryła się żaba. Masz 8 sekund, by znaleźć zakamuflowanego płaza

Avatar placeholder
22.06.2024 18:31
Żaba ukryta wśród liści - test na spostrzegawczość
Żaba ukryta wśród liści - test na spostrzegawczość (Facebook)

Spostrzegawczość to przydatna umiejętność, którą warto ćwiczyć. Wyjątkową zdolność dostrzegania pozornie ukrytych szczegółów mają dzieci. Pytanie więc brzmi, czy potrafisz spoglądać na świat jak dziecko?

spis treści

1. Żaba ukryta wśród liści

Jeśli uważasz, że możesz pochwalić się sokolim wzrokiem i ponadprzeciętną spostrzegawczością, poniższa zagadka nie powinna sprawić ci najmniejszych problemów.

Na pierwszy rzut oka obrazek nie wyróżnia się niczym szczególnym. Liście lilii wodnych pokrywające kolorowe tło, które jest jeziorem. Gdzieś jednak ukryła się żaba, a twoim zadaniem jest zlokalizowanie jej.

Zobacz film: "To się nie mieści w głowie!"

Choć brzmi banalnie prosto, szybko się okazuje, że znalezienie zakamuflowanej wśród liści żaby wcale nie jest takie łatwe. Trzeba nieźle się napocić, a i tak udaje się to nielicznym osobom.

Zadania wcale nie ułatwia fakt, że żaba również ma zieloną barwę. Zwróć uwagę na pozornie nieistotne szczegóły, a być może uda ci się zlokalizować sprytnego płaza. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

By dodatkowo utrudnić wyzwanie, nastaw stoper, na wskazanie żaby ukrytej w liściach masz zaledwie 8 sekund. Powodzenia.

Gdzie ukryta jest żaba?
Gdzie ukryta jest żaba? (Facebook)

2. Trening umysłu

Tego typu zagadki i iluzje optyczne to świetna okazja, by zrobić sobie chwilę przerwy, a przy okazji poćwiczyć umysł i sprawdzić swoją spostrzegawczość.

Gimnastykowanie umysłu ma wiele korzyści. Jest ono niezbędne dla utrzymania sprawnej pamięci oraz poprawia koncentrację. Czytanie książek, rozwiązywanie zagadek, krzyżówek i łamigłówek to najprostsze sposoby na zachowanie młodego mózgu.

Regularne treningi pamięci, koncentracji, spostrzegawczości i wysiłek umysłowy sprawią, że będziemy mogli cieszyć się doskonałą kondycją mózgu aż do późnej starości.

3. Gdzie ta żaba?

Gdzie więc ukryła się żaba? Udało ci się znaleźć płaza w ciągu 8 sekund? Jeśli nie, zanim sprawdzisz rozwiązanie, poświęć kolejną chwilę na poszukiwania. Tym razem mamy drobną podpowiedź.

Spójrz na obrazek pod różnymi kątami i skup się na szczegółach. Szczególną uwagę zwróć na prawy górny róg. Jeśli i to nie pomogło, poniżej prezentujemy rozwiązanie zagadki.

Jak ci poszło?
Jak ci poszło? (Facebook)

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze