Wybielasz zęby w ten sposób? Metoda działa jak papier ścierny
Nie jest tajemnicą, że utrzymanie perłowo białych zębów nie jest łatwe. Drobne przebarwienia są absolutnie normalne i nie powinny być powodem do zmartwień. Istnieje wiele sposobów, które rozwiązują ten problem, ale do niektórych należy podchodzić z rezerwą.
1. Domowe wybielanie zębów
Możemy sięgnąć wiele produktów, które pomagają walczyć z żółtymi zębami i pojawiającymi się przebarwieniami. Pasty do zębów, żele wybielające i inne środki, które przeznaczone są do codziennego użytku.
W internecie można także znaleźć domowe porady, które mają pomóc osiągnąć śnieżnobiały uśmiech. Wydają się proste i nieszkodliwe, ale w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie i mogą przynieść sporo szkód.
Samodzielne wybielanie zębów niestety jest nie tylko znacznie mniej skuteczne niż profesjonalne leczenie przeprowadzane przez dentystę, ale może również zaszkodzić zdrowiu jamy ustnej.
Niektórzy proponują, by na niewielki kawałek folii nanieść odrobinę sody oczyszczonej, a całość skropić wodą i przygotowanym paskiem pokryć zęby. Taki zabieg rzekomo można powtarzać dwa razy w tygodniu.
O ile metoda rzeczywiście może pomóc w pozbyciu się części przebarwień, niesie ze sobą też mnóstwo zagrożeń. Regularne wybielanie zębów w ten sposób może skutkować koniecznością wizyty u dentysty.
2. Działanie sody oczyszczonej
Soda oczyszczona od dawna jest ceniona za swoje właściwości usuwania nieprzyjemnych zapachów i plam, znacznie lepiej jednak nadaje się do czyszczenia dywanu lub odzieży niż do rozjaśniania uśmiechu.
Niezależnie od tego, czy dodasz ją do pasty do zębów, czy utworzysz wybielające paski, użycie sody oczyszczonej na zębach może spowodować poważne podrażnienie dziąseł. Stopniowo też osłabia szkliwo.
Kiedy ta niezbędna warstwa ochronna zniknie, twoje zęby będą bardziej podatne na próchnicę, a także przebarwienia. Soda jest bardzo ścierna, co może doprowadzić do wypadnięcia plomb.
Niektórzy działanie domowych pasków wybielających lub pasty z odrobiną sody porównują do działania papieru ściernego. Lepiej więc nie ryzykować, gdyż może dojść do poważnych problemów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl