Trwa ładowanie...

Nikt nie wierzył, że boli ją odbyt. To znaleźli w jelicie grubym

Avatar placeholder
03.07.2024 19:50
Przez 12 lat miała w ciele pewien przedmiot. Lekarze znaleźli go w jelicie grubym
Przez 12 lat miała w ciele pewien przedmiot. Lekarze znaleźli go w jelicie grubym (Facebook)

Pewna młoda kobieta przez ponad dekadę była nieświadoma istnienia ciała obcego, który migruje po jej organizmie. Mimo szeregu dolegliwości, w tym dojmującego bólu odbytu, nikt nie wierzył 29-latce. Prawda wyszła na jaw, dopiero gdy uległa wypadkowi samochodowemu.

spis treści

1. Czuła dotkliwy ból. Lekarze jej nie wierzyli

W 2009 roku Daniella Hampton zdecydowała się na założenie miedzianej spirali. To mała plastikowa wkładka w kształcie litery T z drutem. Mimo że nie zawiera hormonów, to charakteryzuje się wysoką skutecznością antykoncepcyjną. Niestety Daniella wkrótce miała pożałować, że zdecydowała się na wkładkę.

Sześć tygodni później implant po prostu zniknął, o czym kobieta usłyszała podczas rutynowej wizyty u ginekologa. Potwierdziło to badanie USG, na którym nie było widać spirali. Młoda kobieta miała jednak poczucie, że z jej ciałem dzieje się coś dziwnego. Jak przyznała, czuła się "zlekceważona" przez lekarzy. Ignorowano również jej dolegliwości. Czuła nieustannie ból w odbycie, mimo starań nie mogła też zajść w ciążę.

Zobacz film: "Skuteczność metod antykoncepcyjnych według Pearla"

Kiedy zdecydowała się na zastosowanie innej metody antykoncepcji - implantu podskórnego, jej stan gwałtownie się pogorszył. Daniella czuła, że odpowiada za to huśtawka hormonalna.

Wkładka domaciczna migrowała do jelita grubego
Wkładka domaciczna migrowała do jelita grubego (Facebook)

- W kolejnych latach odczuwałam ostre bóle w okolicy odbytu. Zawsze czułam, że to tam jest, ale zapewniali mnie, że się mylę - mówi Amerykanka cytowana przez The Sun.

2. Doszło do wypadku. RTG ujawniło prawdę

Dopiero w kwietniu 2021 r., gdy Daniella uległa wypadkowi samochodowemu, prześwietlenie wykazało nietypowe znalezisko. Miedziana wkładka domaciczna spowodowała perforację macicy i przemieściła się do okrężnicy.

- W końcu poczułam, że nie jestem szalona. Operacja była opcjonalna, ale w tamtym momencie chciałam po prostu pozbyć się tego obcego przedmiotu z mojego ciała.

Spirala została usunięta operacyjnie, a niedługo później 29-latka poczuła prawdziwą ulgę. Wyjaśnia, że przez dwa lata stosowania jednocześnie dwóch form antykoncepcji doszło u niej do zaburzeń hormonalnych. Kobieta wierzy również, że z powodu miedzianej spirali przez lata nie mogła zajść w ciążę.

"Ufajcie swojemu ciału dziewczyny. Zawsze wiedziałam, że to jest we mnie, ale nie mogłam tego udowodnić" - zaapelowała Daniella na swoim profilu w mediach społecznościowych, gdzie opublikowała też zdjęcie RTG ukazujące implant.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze