Orgazm u kobiety. Co wtedy dzieje się z jej ciałem? #ZdrowaPolka
Fakt, że kobiety czasem udają orgazm, nie stanowi dla nikogo tajemnicy. Większą tajemnicą jest rozpoznanie, kiedy naprawdę doświadczają szczytów rozkoszy. Zdradzamy, co dzieje się w ciele kobiety podczas orgazmu.
1. Orgazm u kobiet
Kobiecy orgazm nie jest tak łatwy do rozpoznania, jak dojście do rozkoszy przez mężczyznę. Wiele mówi się o udawaniu orgazmu przez panie.
Jednak istnieje kilka symptomów związanych z doznawaniem rozkoszy już na poziomie fizjologii. Znając je, nikt nie powinien mieć problemów z rozpoznaniem, kiedy partnerka szczytuje.
Głębokie westchnienia i okrzyki można udawać. Jednak przyspieszenie akcji serca i ukrwienie oraz nawilżenie okolic intymnych, to już zasługa natury i doznawanej przyjemności.
2. Orgazm kobiecy – fazy
Na początku następuje faza podniecenia, podczas której piersi i sutki stają się nabrzmiałe i lepiej ukrwione. Całe ciało może się lekko zaróżowić. Dochodzi również do wzmożonego napięcia mięśni pochwy.
Akcja serca sukcesywnie przyspiesza, co powoduje wzrost ciśnienia. W pochwie pojawia się wilgotność. Stopniowo sutki i łechtaczka ciemnieją, stają się bardziej przekrwione.
W fazie orgazmu następuje jeszcze bardziej gwałtowne przyspieszenie akcji serca i oddechu oraz skurcze wewnątrz pochwy. Po chwili następuje odprężenie i zmniejszenie napięcia mięśniowego w całym ciele.
3. Orgazm kobiecy – jak go osiągnąć
Przez lata pokutował mit o dwóch rodzajach orgazmu u kobiet. Rozróżniano orgazm łechtaczkowy i pochwowy. W rzeczywistości orgazm pochwowy również polega na stymulacji łechtaczki, która jest znacznie bardziej rozbudowana, niż dawniej sądzono.
Kobieta może również finiszować w trakcie seksu analnego lub dzięki stymulacji sutków. Bardzo ważny u kobiet jest komfort psychiczny, a nie tylko samo fizyczne zadowolenie.
Często świadomość własnego ciała, a zarazem jego akceptacja przychodzi wraz z wiekiem. Dlatego wiele kobiet przyznaje się do największej satysfakcji z seksu dopiero po 30 r.ż.
Ten tekst jest elementem naszego cyklu #ZdrowaPolka, w którym pokazujemy, jak zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Przypominamy o profilaktyce i radzimy, co zrobić, żeby żyć zdrowiej. Więcej przeczytasz tutaj
Zobacz też: Seks - zaskakujące korzyści z seksu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl