Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Pozycja słonia - jak wygląda?

Avatar placeholder
28.06.2024 12:04
Pozycja słonia
Pozycja słonia (Zdjęcie pary / Shutterstock)

Pozycja słonia jest alternatywą dla pozycji klasycznej. Pomaga nie tylko zachować bliskość ciał, ale również nie trzeba się przy niej dużo wysilać. To pozycja miłosna „od tyłu”, którą można zastosować w łóżku. Jest to seksualna pozycja Kamasutry, która może być uzupełnieniem pozycji na łyżeczkę. Kobieta w tej pozycji ma ograniczone ruchy, aktywność seksualna spada na barki mężczyzny. Ta pozycja do seksu jest odpowiednia dla par, które nie mają odpowiedniej kondycji fizycznej ani energii na bardziej wymyślne fantazje seksualne.

spis treści

1. Jak wygląda pozycja na słonia?

Wiele par poszukuje dla siebie odpowiednich pozycji seksualnych. Jednak zanim podejmą decyzję o wyborze pozycji na wieczór, powinni się odpowiednio przygotować. Nie mogą zapomnieć o grze wstępnej i odpowiednim nastroju.

Intensywny kontakt seksualny jest podstawą satysfakcjonującego pożycia seksualnego, a dobrze dobrana pozycja seksualna gwarantuje spektakularny sukces. Pozycja słoń jest przeznaczona dla partnerów, którzy cenią wygodę i niekoniecznie posiadają kondycję fizyczną. Oczywiście pary uprawiające sport również mogą czerpać inspirację z tej pozycji miłosnej.

Zobacz film: "Kamasutra"

Aby odpowiednio ułożyć ciało, należy rozpocząć od konfiguracji "na pieska". Kobieta powinna położyć się na płaskim podłożu, a mężczyzna powinien ją przykrywać ciałem. Partnerka może zostawić nogi lekko rozszerzone i zacisnąć mocno uda. Mężczyzna musi w tym czasie oprzeć ciężar swojego ciała na łokciach i ramionach, aby za bardzo nie obciążać kobiety.

Pozycja na słonia jest podobna do pozycji od tyłu, a oboje partnerzy leżą na łóżku. Mężczyzna następnie wprowadza penisa do pochwy i jednocześnie może pieścić ciało partnerki. Odpowiednie zachowanie może pobudzić obojga do większej aktywności. Ta pozycja seksualna w łatwy sposób może być przeniesiona z pozycji na łyżeczkę. Kobieta jest podporządkowana facetowi, czuje jego bliskość i siłę.

2. Wady i zalety pozycji na słonia

Pozycja miłosna jest idealna dla par, którym zależy na kształtowaniu bliskości i czułości. W przypadku tej pozycji nie ma żadnych ograniczeń co do wzrostu i budowy ciała kochanków. Dzięki intensywności ocierania się partnerów pośladkami, pozycja słonia wydaje się być zupełnie inną niż wszystkie. Niestety, jak każda inna pozycja, ma też wady - bardzo otyły mężczyzny może ograniczyć spokojny i równomierny oddech partnerki.

Partnerka jest podporządkowana mężczyźnie, czuje jego dominację nad sobą. Poza tym, dla kobiety, poddanie się woli kochanka może wywołać niecodzienną rozkosz. Dzięki intensywnemu ocieraniu się o pośladki partnerki, pozycja jest oryginalna i lubiana przez partnerów.

Kobieta przygnieciona ciałem mężczyzny jest poddana jego woli. Pozycje Kamasutry, w tym przypadku “pozycja słoń” - jest wygodna dla wielu par ze względu na swoje małe wymagania odnośnie do kondycji obojga partnerów.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze