Trwa ładowanie...

Przyznało się 84 proc. badanych. Wielu uważa to za zdradę

Avatar placeholder
02.07.2024 14:07
Czy przelotny flirt to już zdrada? Odpowiedź badanych nie pozostawia złudzeń
Czy przelotny flirt to już zdrada? Odpowiedź badanych nie pozostawia złudzeń (Getty Images)

Wieczór panieński lub kawalerski to tradycyjnie ostatnia noc "wolności". Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, ale niektórzy idą nieco dalej i chętnie oddają się nieszkodliwym flirtom.

spis treści

1. "Mikro zdrady"

Niedawne badanie przeprowadzone przez illicitencounters.com ujawniło, że aż 84 proc. osób dopuszcza się "mikro zdrady" podczas wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Czy to musi oznaczać koniec związku?

Według ekspertów absolutnie nie. Warto jednak najpierw wyjaśnić, co mają na myśli przez "mikro zdradę". W zasadzie może obejmować wszystko, od wymiany z kimś zalotnego spojrzenia, po kupienie komuś drinka.

Zobacz film: "4 sposoby jak nie ulec pokusie i powstrzymać się od zdrady"

Zdaniem Jessiki Leoni, ekspertki ds. seksu i związków, to "domena wakacji" - przebywanie za granicą w otoczeniu słońca, morza i alkoholu jest idealną pożywką dla takich wpadek.

"Bycie daleko od domu i wścibskich oczu, może sprawić, że ludzie poczują się pewniej, a to przekłada się na to, że będą wyglądać bardziej atrakcyjnie także w oczach płci przeciwnej" - wyjaśnia.

2. Wielu uważa, że to już zdrada

Angażowanie się subtelne działania wykazujące zainteresowanie kimś spoza własnego związku zdaniem ekspertki są naturalne i w porządku, o ile nie przekraczają granicy rzeczywistej zdrady fizycznej.

Spotkania ze znajomymi, imprezy czy wyjazdy zagraniczne to chwila zapomnienia od stresów codziennego życia w domu. Niewinny flirt nie powinien więc przeszkadzać naszej drugiej połówce.

Według ankiety prawie połowa respondentów po powrocie do domu, do swoich partnerów, szczerze opowiedziała o swoich wakacyjnych wybrykach lub ekscesach, które wydarzyły się podczas wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Zdaniem 59 proc. badanych "mikro zdrada" to mimo wszystko zdrada, ale kobiety były bardziej wyrozumiałe niż mężczyźni: 32 proc. stwierdziło, że jest to w porządku, w porównaniu z 67 proc. mężczyzn, którzy twierdzili, że tak nie jest.

Zanim więc oddamy się wakacyjnym lub przedślubnym szaleństwom, warto pamiętać o granicach, by powrót do rzeczywistości nie okazał się zbyt trudny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze