Trwa ładowanie...

Terapeutka seksualna ma radę dla par. Tego nigdy nie robi przed zbliżeniem

Avatar placeholder
07.07.2024 16:52
Od lat trzyma się harmonogramu zbliżeń. W ten sposób utrzymuje intymność w związku
Od lat trzyma się harmonogramu zbliżeń. W ten sposób utrzymuje intymność w związku (Getty Images)

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym obowiązków zawodowych, domowych i społecznych, znalezienie czasu na intymność z partnerem może być wyzwaniem. Terapeutka seksualna dr Aline Zoldbrod dzieli się swoimi sprawdzonymi metodami na to, jak utrzymać bliskość w związku.

spis treści

1. Harmonogram zbliżeń

Ustalanie momentów na intymność zamiast liczenia na spontaniczność może brzmieć jak zabijanie romantyzmu. Jednak dr Aline Zoldbrod, ekspertka od seksualności podkreśla, że jest to narzędzie, z którego korzystają nawet profesjonaliści w dziedzinie seksuologii. Sama stosuje harmonogram zbliżeń seksualnych od lat, co przyniosło jej i jej partnerom wiele korzyści.

- Technika, którą zawsze stosowałam w moich związkach (podczas małżeństwa z moim zmarłym mężem oraz w moim obecnym związku) i którą polecam klientom, polega na stworzeniu harmonogramu, w którym seks staje się priorytetem - mówi dr Zoldbrod.

Zobacz film: ""Mam 29 lat i jestem dziewicą". Dla wielu kobiet to powód do wstydu"

Specjalistka wyjaśnia, że kluczem jest nie tylko znalezienie czasu i miejsca na seks, ale także stworzenie przestrzeni, w której oboje partnerzy są emocjonalnie gotowi i zainteresowani zbliżeniem.

Życie w pośpiechu nie sprzyja tworzeniu romantycznej atmosfery. Praca, obowiązki domowe, media społecznościowe - rozpraszaczy uwagi jest bardzo wiele. Planowanie czasu na seks pomaga pokonać przeszkody.

- Czas, który jest niezaplanowany, zostaje zmarnowany - wyjaśnia Zoldbrod.

2. Nie musi być nudno

Ekspertka podkreśla, że planowanie seksu nie oznacza, że takie zbliżenia muszą być nudne czy przewidywalne. Wręcz przeciwnie - pozwala to lepiej przygotować się do intymnych chwil, co może zwiększyć satysfakcję obojga partnerów.

Na przykład, można unikać ciężkich posiłków przed planowanym zbliżeniem, co sprawi, że będziemy czuć się lżej i bardziej komfortowo. Dr Zoldbrod przyznaje, że sama nigdy nie sięga po ciężkostrawne potrawy przed seksem.

- Jeśli zaplanujesz seks, prawdopodobnie zorganizujesz swoje życie bardziej świadomie. Niewielu z nas naprawdę ma ochotę na seks po obfitym posiłku i kilku drinkach. Zazwyczaj chcemy wtedy po prostu iść spać. Niektórzy z nas mogą nawet cierpieć na lekką niestrawność - tłumaczy.

Czasami, aby znaleźć czas na intymność, trzeba zrezygnować z innych aktywności. Dr Zoldbrod przyznaje, że kiedy jej dzieci były małe, często odmawiała wieczornych wyjść z przyjaciółmi, aby móc spędzić intymne chwile z mężem.

- Moi przyjaciele czasem mówili mi, że jestem aspołeczna. A ja po prostu unikałam wyjścia z nimi wieczorami w weekendy, w których chcieliśmy uprawiać seks. Wolałam zjeść na szybko coś lekkiego i położyć dzieci spać. To sprawiło, że mogliśmy mieć taki seks, jaki sobie wymarzyliśmy. Świadomy, spokojny i z rozkoszną grą wstępną - wyznała.

3. Korzyści z planowania seksu

Planowanie seksu ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na bardziej świadome i satysfakcjonujące zbliżenia. Dzięki temu, że intymność staje się priorytetem, partnerzy mogą lepiej zrozumieć swoje potrzeby i pragnienia, co sprzyja budowaniu głębszej więzi emocjonalnej.

Znalezienie czasu na seks w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Dr Aline Zoldbrod udowadnia jednak, że świadome podejście do intymności może przynieść wiele korzyści i wzmocnić więź między partnerami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze