Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Kamila Drozd

Hipnoza a odchudzanie

Avatar placeholder
17.04.2019 14:22
Hipnoza a odchudzanie
Hipnoza a odchudzanie (123RF)

Czy warto stosować hipnozę, aby odchudzanie było bardziej efektywne? Istnieje wiele sztuczek i sposobów na to, jak pozbyć się nieznośnego brzucha i niepotrzebnego tłuszczu. Dlaczego hipnoterapia jest o wiele bardziej skuteczna niż stosowanie samej diety? Hipnoza może stanowić dodatkową motywację i determinację, prowadzącą w kierunku wyznaczonych celów. Pomoże uniknąć wielu pułapek żywieniowych, które mogą powodować zwiększenie masy ciała. Jak stracić zbędne kilogramy? Czy hipnoza na odchudzanie to dobra strategia walki z nadwagą?

1. Hipnoza na odchudzanie

Hipnoza jest doskonałym narzędziem do oddziaływania na część umysłu, która tworzy pragnienia i impulsy – odpowiedzialnej za wybór tego, co jesz. Trwała utrata masy ciała związana jest ze zmianą stylu życia – nie poprzez modne diety, lecz przez konsekwencję w nawykach żywieniowych w perspektywie długoterminowej. Hipnoza może pomóc wprowadzić zmiany i znacznie szybciej przynieść pożądane efekty diety.

Hipnoza stanowi podwójną korzyść. Z jednej strony, drastyczne diety i nienaturalne ograniczenie kalorii faktycznie pobudza ciało do przechowywania tłuszczu bardziej efektywnie. Z drugiej strony, jeżeli przez długi okres będziesz drastycznie ograniczać swój jadłospis, nadejdzie dzień, kiedy zabraknie ci silnej woli i stracisz kontrolę nad tym, co jesz. Biorąc pod uwagę psychologiczne podejście do hipnozy, za złymi nawykami żywieniowymi stoją wzorce głęboko ukryte w podświadomości człowieka. Właśnie w podświadomości tkwi sekret, dlatego odchudzanie hipnozą jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne diety.

2. Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

Jeśli odchudzanie przebiega prawidłowo, to utrata masy ciała nie musi stanowić wielkiego wyzwania, jak to się większości ludziom wydaje. Dzięki zastosowaniu hipnozy można jeszcze na początku terapii poczuć się lepiej w trakcie właściwego reżimu diety. Chociaż nie ma „magicznej kuli”, która skupi się na tłuszczu w jamie brzusznej i spowoduje zmniejszenie obwodu talii do upragnionego rozmiaru, to przestrzegając poniższych zasad, można osiągnąć zauważalne efekty.

  • Dużo ruchu. Ćwiczenia aerobowe ułatwią utratę tłuszczu na całym ciele, w tym na brzuchu.
  • Ograniczenie liczby kalorii przez zastąpienie niektórych pokarmów innymi. Szybkie pozbycie się tłuszczu z brzucha jest możliwe tylko wtedy, gdy konsekwentnie ograniczamy ilość spożywanych kalorii.
  • Spożywanie produktów pełnoziarnistych. Dieta bogata w produkty pełnoziarniste prowadzi do zmiany reakcji glukozy i insuliny w organizmie, co przyspiesza spalanie tłuszczu i podskórnej tkanki tłuszczowej.
  • Więcej błonnika w diecie. Rozpuszczalny błonnik (jabłka, owies, wiśnie) obniża poziom insuliny w organizmie.
  • Motywowanie siebie poprzez zrozumienie ryzyka związanego z otyłością lub nadwagą. Utrata tłuszczu z brzucha nie musi mieć wyłącznie kosmetycznego celu. Otyłość wywołuje przecież choroby układu krążenia, cukrzycę itp. Zrozumienie zagadnień zdrowotnych związanych z wysokim poziomem tłuszczu może pomóc nam motywować się do walki ze zbędnymi kilogramami.

Czasami drakońska dieta nie wystarcza, by schudnąć, wówczas warto rozważyć możliwość poddania się hipnozie, podczas której możliwe będzie zasugerowanie silnej woli, wytrwałości, a nawet zmiany procesów biochemicznych, które przyczynią się do szybszego spalania i wydalania, co automatycznie przełoży się na zgrabniejszą sylwetkę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze