Szybkie numerki idą w odstawkę. Pary wolą dziś "slow sex"
Coraz więcej par porzuca ilość i tempo zbliżeń w imię jakości i osiągania większej bliskości. Wybierając praktykę "slow sex", pary dążą do większego zaangażowania emocjonalnego i polepszenia świadomości swoich potrzeb. Osoby, które zdecydowały się na tę formę, opisują to jako niezwykłe i wzbogacające doświadczenie.
1. "Szybkie numerki" idą w zapomnienie?
Choć wiele par uważa szybkie, spontaniczne zbliżenia za ekscytujące i podtrzymujące "ogień" w związku, nie da się ukryć, że tego typu aktywność nastawiona jest na natychmiastowe zaspokojenie pragnień fizycznych. Z kolei podejście "slow" polega przede wszystkim na uważnym słuchaniu potrzeb: zarówno swoich, jak i partnera.
Wybierając tę formę intymności, decydujemy się na seks skupiający się na intymności i głębi relacji, ale także zwracamy uwagę na każdy, nawet najdelikatniejszy dotyk, co pozwala odkryć nowe preferencje i potrzeby seksualne. W tej dynamice, oprócz pożądania, miejsce znajdują także emocje, dlatego technika "slow sex" staje się coraz popularniejsza, bo w czasach, gdy mamy mniej czasu i wszystko robimy szybciej niż dawniej, tęsknimy za spokojem i uważnością. To dlatego dużo mówi się też ostatnio o znanym z filozofii Dalekiego Wschodu seksie tantrycznym łączącym w sobie duchowość oraz ciało.
2. U których par sprawdzą się "slow sex" i tantra?
Stosowanie technik seksualnych opartych na uważności i powolnej eksploracji ciała partnera może pomóc w pogłębieniu relacji, ale także w przełamaniu wstydu i zwiększeniu świadomości własnego ciała. "Powolny seks" może być więc korzystny dla par, które są razem od dłuższego czasu i straciły poczucie przyjemności płynącej z bliskości lub zmagają się z rutyną, która zamienia seks w kolejne zadanie do "odhaczenia".
Aby przetestować tę praktykę, należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią atmosferę. Pomocna może być delikatna muzyka w tle. Warto znaleźć spokojne, odosobnione miejsce, w którym nic nie odciągnie naszej uwagi od partnera. Istotne jest także utrzymywanie kontaktu wzrokowego, świadomy oddech i spokojne, ale otwarte komunikowanie swoich potrzeb.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl