Trwa ładowanie...

Technika na rozszerzony orgazm. Poznaj metodę 0-10

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
20.06.2024 11:50
Sekrety techniki 0-10
Sekrety techniki 0-10 (Adobe Stock)

Ceniona seksuolożka, psycholożka i terapeutka - dr Emily Nagoski - to autorka licznych badań o płci oraz seksualności. Twórczyni szkoleń z zakresu edukacji seksualnej zachęca kobiety do osiągania orgazmu rozszerzonego. W swojej książce pt. "Ona ma siłę" Nagoski opisuje, w jaki sposób wykorzystać metodę 0-10 do osiągnięcia rozkoszy.

spis treści

1. Czym jest rozszerzony orgazm?

Orgazm rozszerzony znacznie różni się od tradycyjnego szczytowania. Osiągając klasyczny orgazm podczas zbliżenia seksualnego, kobieta może zaobserwować u siebie przyspieszone tętno, spłycony oddech, intensywne skurcze pochwy, napięcie mięśni oraz charakterystyczne wykrzywienie ciała w łuk. Orgazm rozszerzony może trwać zdecydowanie dłużej. Czasem kilkanaście minut, niekiedy kilka godzin.

Doświadczenie orgazmu rozszerzonego jest możliwe dzięki praktykom duchowym oraz medytacji. Dodatkowo niezwykle przydatne w osiągnięciu tego rodzaju satysfakcji seksualnej okazują się ćwiczenia oddechowe.

Zobacz film: "Leki, które zabijają nasze libido"

Ważnym elementem jest zapewnienie sobie maksymalnie komfortowych warunków. Każdy z wyżej wymienionych czynników pozwala kobietom odnaleźć najskrytsze pragnienia.

2. Klucz do osiągnięcia rozszerzonego orgazmu

Kluczem do osiągnięcia rozszerzonego orgazmu jest wewnętrzna zgoda na jego przeżycie. Osiąganiu rozkoszy sprzyja akceptacja własnego ciała, otwartość, dobre samopoczucie, pewność siebie, a także radość. Jak pisze seksuolożka:

"Twoje orgazmy należą wyłącznie do ciebie i nie ma takiej nauki, która sprawi, że będziesz nimi bardziej zachwycona, przerażona czy zaciekawiona. Żadna wiedza tego nie dokona. Tylko ty to możesz zrobić. Urodziłaś się z prawem do maksymalnej przyjemności, jaką może odczuwać twoje ciało. Możesz przeżywać ją w jakikolwiek sposób twoje ciało jej doświadcza, w każdym kontekście, do jakiego jest zdolne, oraz w takich ilościach, na jakie masz ochotę. Cała przyjemność leży po twojej stronie, możesz się nią dzielić lub zachować dla siebie, eksplorować ją lub nie, korzystać z niej lub unikać – wybór zależy od ciebie" - przekonuje Dr Emily Nagoski.

Zdaniem autorki książki, uczucia strachu, wstydu lub frustracji, mogą stanowić pewne przeszkody w osiąganiu orgazmu rozszerzonego. Dlatego tak istotne jest, by młode dziewczyny, ale i starsze kobiety dały sobie wewnętrzną zgodę na przeżywanie niezwykłych przyjemności seksualnych.

3. Czym jest metoda 0-10?

Metoda 0-10 to technika, dzięki której można osiągnąć rozszerzony orgazm. Ćwiczenie to można praktykować w pojedynkę lub z partnerem/partnerką. Warto zdawać sobie sprawę, że technika 0-10 wymaga dokładnej znajomości swojego ciała oraz jego reakcji. Metoda 0-10 polega na odwlekaniu w czasie momentu szczytowania.

Na samym początku kobieta powinna wyobrazić sobie skalę od 0 do 10, gdzie 0 - oznacza brak pobudzenia seksualnego, a 10 - oznacza orgazm. W następnym kroku swoją uwagę należy skupić na ciele. Autorka książki zaleca kobietom, aby kołysały lub obracały biodrami, a następnie przeniosły swoją uwagę na takie części ciała jak miednica oraz łechtaczka.

"Poczuj, jak seksualne napięcie w tobie rośnie. Gdy dojdziesz do 5 na skali (zdecydowanie pobudzona, zdecydowanie zainteresowana), zatrzymaj się. Weź parę oddechów i wróć do 1. Stamtąd do 6 i z powrotem do 2. Wyłapuj momenty, w których twoje myśli zaczynają błądzić i wracaj do tu i teraz" - pisze dr Emily Nagoski.

W kolejnym kroku kobieta powinna dojść do poziomu 7, a następnie powrócić do poziomu 3. Ważne jest odpowiednie rozluźnienie. Z poziomu 8, należy powrócić do poziomu 4. Gdy kobiecie uda się osiągnąć bliski rozkoszy poziom 9, wskazany jest powrót do poziomu 6.

Odpowiedni poziom rozluźnienia jest kluczowy, by dojść do numeru 9,5 w skali. Po osiągnięciu tego momentu autorka zaleca powrót do poziomu 7.

"Gdy dojdziesz do etapu 9,5–9, twoje ciało szybować będzie w okolicach orgazmu – to właśnie orgazm rozszerzony" - tłumaczy amerykańska seksuolożka.

Katarzyna Wąś-Zaniuk, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze