Trwa ładowanie...

Spanking – kiedy, po co i jak wymierzać erotyczne klapsy?

Avatar placeholder
28.06.2024 14:25
Erotyczne klapsy można wymierzać różnymi gadżetami erotycznymi
Erotyczne klapsy można wymierzać różnymi gadżetami erotycznymi (Adobe Stock)

Spanking to jeden ze sposobów urozmaicenia pożycia seksualnego, który silnie stymuluje nie tylko stronę czynną, ale i bierną. Polega na dawaniu erotycznych klapsów, przy czym nie jest to forma przemocy. Aktywności tej nie utożsamia się z molestowaniem seksualnym, ponieważ podobnie jak każda inna czynność seksualna wymaga zgody obojga partnerów.

spis treści

1. Co to jest spanking?

Spanking to klapsy w pupę, mające na celu podniecenie seksualne kochanków. Płaskie uderzenia mogą być dawane zarówno dłonią, jak i gadżetami erotycznymi lub przedmiotami codziennego użytku.

Pierwsze wzmianki o spankingu miały już miejsce w nowelach oraz pornografii wiktoriańskiej. Spanking, w dosłownym tłumaczeniu, oznacza lanie. Dziś tego typu aktywność seksualna zalicza się do grupy zachowań typu BDSM.

Zobacz film: "Monika Miller: "Zrozumiałam, jak wielką funkcję seks pełni w związku""

Co to jest BDSM?

Termin BDSM jest skrótowcem i pochodzi od słów: związanie i dyscyplina (ang. bondage and discipline, B&D), dominacja i uległość (ang. domination and submission, D&S), sadyzm i masochizm (ang. sadism and masochism, S&M).

BDSM obejmuje rozległe spektrum działań i form relacji międzyludzkich z zakresu dominacji, dyscypliny, krępowania, karania, poniżania, niewoli czy fetyszyzmu (fetyszyzm to rodzaj parafilii seksualnej, która polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej głównie lub wyłącznie w wyniku kontaktu z obiektem pobudzającym, to jest fetyszem).

Ani BDSM, ani spanking nie są formą molestowania seksualnego, ponieważ tego typu praktyki seksualne odbywają się za zgodą partnerów.

Cechą charakterystyczną BDSM jest to, że kochankowie przyjmują rolę osoby dominującej i uległej. Określoną pozycję mogą zajmować stale, ale i zmieniać ją w zależności od sytuacji (tzw. switches).

2. Po co stosować spanking?

Celem spankingu jest podniecenie seksualne. Klapsy w pupę sprawiają, że krew napływa nie tylko do pobudzanego klapsami obszaru ciała, ale i narządów płciowych.

Dawanie lub przyjmowanie klapsów nie musi być równoznaczne z zadawaniem i odczuwaniem bólu. Dla wielu osób satysfakcjonujące są subtelne uderzenia, które pobudzają ciało, ale nie bolą. Jak można się domyślać, klapsy erotyczne nie zawsze są bezbolesne. Ile par, tyle upodobań.

Nadrzędnym celem wymierzania klapsów w kontekście erotycznym jest wywołanie uczucia dominacji i bycia zdominowanym. Atmosferę może podgrzewać odgrywanie ról. „Karanie” osoby uległej klapsami pomaga pozbyć się rutyny w sypialni, w której kochanków powinna ograniczać jedynie wyobraźnia, preferencje seksualne i upodobania.

3. Jak zadawać erotyczne klapsy?

Spanking można zadawać w różnych pozycjach. Najpopularniejsza jest pozycja klęcząca na czworaka, pozycja z przełożeniem przez kolano i pozycja stojąca (z rozchylonymi nogami i z dłońmi opartymi o znajdujące się wysoko podłoże, np. biurko czy stół).

Jak sprawić, by spanking był atrakcyjnym sposobem na urozmaicenie pożycia? Przede wszystkim nie zmuszać partnera czy partnerki do niechcianych praktyk. Dobrze jest znać preferencje, ale i granice drugiej strony. Celem zabawy jest zadanie bólu fizycznego, jednak obie strony powinny odczuwać satysfakcję ze współżycia.

Warto wykazać się wyczuciem. O ile zaskoczenie lekkim klapsem może dodać pikanterii, o tyle silne uderzenie czy zaskoczenie kochanki czy kochanka laniem może nie tylko zgasić pożądanie, ale i prowadzić do konfliktu w związku.

Planując praktyki BDSM należy także ustalić hasło bezpieczeństwa. To krótkie słowo, które staje się sygnałem, by przerwać zabawę. Erotyczna gra ma być nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.

Klapsy można wymierzać w pośladki i uda (także w okolicę genitaliów, gdy pojawia się potrzeba bardzo silnych wrażeń), nigdy w kręgosłup czy nerki. Przed zadaniem klapsa dobrze jest masować okrężnymi ruchami dłoni. Warto zadbać o intymną, sprzyjającą miłosnej grze atmosferę.

Erotyczne klapsy można wymierzać:

  • dłonią – praktyka jest polecana osobom początkującym, z uwagi na możliwość większej kontroli nad siłą i miejscem uderzenia,
  • przedmiotami codziennego użytku, takimi jak na przykład pasek czy krawat,
  • gadżetami erotycznymi przeznaczonymi do spankingu.

Spanking a gadżety erotyczne

Do wymierzania erotycznych klapsów służą różne gadżety erotyczne, takie jak packi pokryte satyną, ale i ćwiekami. Dużą popularnością cieszy się także szpicruta (giętki zakończony skórzaną końcówką pręt), pejcz (składa się z kilku połączonych ze sobą batów lub sznurków), bicz, bat i flogger (składający się z rękojeści i wielu odcinków rzemieni), który jest wykonany z skóry, także ekologicznej lub kauczuku.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze